موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/116683 :کد

لاریجانی

حق ملت ایران در هسته‌ای مانند کشور آمریکاست

  جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۷:۰۹
تعداد بازدید : ۹۱   
 تحلیل ایران -حق ملت ایران در هسته‌ای مانند کشور آمریکاست

معاون حقوق بین الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه گفت: آمریکائی‌ها باید بدانند ملت ایران در هسته‌ای حقوقش عین کشور آمریکاست و تمام علوم انرژی هسته‌ای حق مسلم ملت ایران است.

به گزارش تحلیل ایران،    محمدجواد لاریجانی در جمع راهپیمایان شهرستان نوشهر با بیان این‌که «انقلاب اسلامی با رهبری مرجع بزرگ و یک شخصیت تاریخی و با مجاهدت ملت ایران به پیروزی رسید»، اظهار داشت: انقلاب اسلامی صرفا یک حادثه تاریخی ساده نبود بلکه حکومت اسلامی را بر مبنای مکتب اهل بیت(ع) بنا نهاد.

 

وی مردم‌سالاری دینی، استقرار آزادی بر اساس دیانت،مشارکت مردم در تصمیم‌گیری، بنا نهاده شدن یک نظام مدنی جامع بر اساس اسلام را از جمله اهداف انقلاب اسلامی ذکر کرد و گفت: انقلاب برای ملت و کشور نقشه داشت که زنجیرهای وابستگی را پاره کند اما به برکت انقلاب امروز حکومتی داریم که هیچ قدرتمندی توان و جرات تحمیل خواسته خود را ندارد.

 

وی با بیان این‌که «امروز به برکت انقلاب کشور توان دفاعی دارد»، افزود: انقلاب اسلامی ظرف 38 سال به کشوری تبدیل شده است که توانمندی‌های عظیمش دشمنان را نگران کرده است.

 

معاون حقوق بین الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه با اشاره به این‌که «ایران تنها کشوری در غرب آسیاست که ده‌ها هزار چراغ خانه‌های آن با نیروگاه اتمی روشن می‌شود»، تصریح کرد: تهیه انرژی هسته ای یکی از حوزه‌های دستاوردهای ملت است، صدقه سری این کشور و آن کشور نیست بلکه زحمات زیادی برای آن کشیده شد و خون شهدای زیادی ریخته شد و تمام این تهاجماتی که به اسم هسته‌ای به ما شده از همین جهت است.

 

وی خاطر نشان کرد: حال می‌گویند موشک‌های ایران دوربُرد و دقیق است و این یک امر طبیعی است وقتی کشوری می‌خواهد از خود دفاع کند باید اسلحه لازم را داشته باشد و ساخت موشک‌های دور بُرد توسط فرزندان این سرزمین مایه افتخار است.

 

وی با بیان این‌که «دشمنان نظام بعد از آن بحث حقوق بشر را پیش کشیدند» افزود: کشور  ما در ساختار مدنی از همه کشورهای اطراف جلوتر است و بقیه کشورها که نظام دموکراسی و امثال آن ندارند. کشور ما همانطور که در صنعت هسته‌ای، دفاعی، امور مربوط به سلولهای بنیادین توفیقات شگرف داشته در ساختار مدنی نیز توفیق بسیار دارد و وجود نواقص به هیچ عنوان ناامید کننده و سرعت‌گیر نیست.

 

لاریجانی تصریح کرد: ایران به عنوان کشور کلیدی و موثر در منطقه محسوب می‌شود که گردن کلفتان جهان مجبور به کوتاه آمدن در مقابل آن دارند.

 

وی بازگشت به اسلام، احیا دین و اقامه دین را از جمله دستاورهای انقلاب دانست و گفت: انقلاب ما برای مردم دنیا حرف داشت که برابر سلطه سلطه‌گران باید مقاومت کرد تا به پیروزی رسید.

 

این‌که آمریکا و متحدان آن می‌گویند چون پول و زور دارند رهبر دنیا هستند و می‌توانند حکومت کنند قانون جنگل است و ما می‌گوییم تنها حرف حق باید حاکم باشد نه پول و زور و این منطق موفق است.

 

وی با تاکید بر این‌که «باید مدعیان رهبری دنیا را کنار زد» ادامه داد: ملت ما در طول 38 سال تجربیات بی‌نظیری را به بشریت عرضه کرد و آن جمله "آری می‌توانیم" بود که امام به ما یاد داد و مقام معظم رهبری آن را همچنان زنده نگه‌داشت؛ جنگ تحمیلی مصداق واقعی و کامل "آری می‌توانیم" بود که ملت ما با وجود همه حمایت‌های دشمنان از همه جهات به پیروزی رسید.

 

معاون حقوق بین الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه با بیان این‌که «امروز از صدام خبری نیست و حتی ایران کمک کرد تا ملت عراق روی پای خود بایستند» خاطرنشان کرد: بعد از جنگ از ایران اسلامی رونمایی شد که قدرت عظیم منطقه است.

 

وی استقامت ملت و دولت ایران را در مقابل تحریم‌های 12ساله دشمنان ستودنی دانست و گفت:  خطای بزرگ این است که مسئولان آمریکا و برخی دول غربی فکر می‌کنند جمهوری اسلامی به خاطر استیصال مجبور به مذاکره در امر هسته‌ای شده است و این بزرگترین خطاست. آمریکائی‌ها باید بدانند ملت ایران در هسته‌ای حقوقش عین کشور آمریکاست و تمام علوم انرژی هسته‌ای حق مسلم ملت ایران است.

 

ایران این تقسیم‌بندی را در صحنه جهانی که برخی کشورها درجه یک و دو هستند قبول ندارد و هر حقی که آمریکائی‌ها و فرانسوی‌ها و ... در امر علوم و فنون دارند ایران نیز دارد و اگر فکر می‌کنند توانمندی ملت را از ایران گرفتند سخت در اشتباه هستند.

 

ایسنا نوشت: آمریکائی ها باید بدانند ملت ایران در هسته‌ای حقوقش عین کشور آمریکاست و تمام علوم انرژی هسته‌ای حق مسلم ملت ایران است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :