موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/116692 :کد

با صدور بیانیه ای؛

حمایت جنبش عدم تعهد از ایران در برابر اقدامات یک جانبه آمریکا

  شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ — ۰۶:۴۸
تعداد بازدید : ۲۹۸   
 تحلیل ایران -حمایت جنبش عدم تعهد از ایران در برابر اقدامات یک جانبه آمریکا

دفتر هماهنگ کننده جنبش عدم تعهد در نیویورک روز جمعه با صدور بیانیه‌ای حمایت و همبستگی خود با جمهوری اسلامی ایران را در قبال اقدامات تحمیلی و یکجانبه آمریکا بویژه وضع تحریم‌های اخیر علیه چندین نهاد و شهروندان ایران اعلام کرد.

به گزارش تحلیل ایران،  در بیانیه رئیس دفتر این جنبش آمده است:

۱-  جنبش عدم تعهد  در راستای موضع اصولی خود مبنی بر محکومیت هرگونه اعلام  یا وضع اقدامات تحمیلی یکجانبه علیه کشورهای عضو جنبش که بر خلاف منشور ملل متحد و حقوق بین الملل صورت می‌گیرد، تصمیم اتخاذ شده از سوی دولت ایالات متحده در روز سوم فوریه (۱۵ بهمن ماه) در تحریم کردن نهادها و اتباع جمهوری اسلامی ایران را مردود می‌داند.


۲-  جنبش عدم تعهد ضمن محکومیت اقدام اخیر امریکا، حمایت قاطع خود از حاکمیت، تمامیت ارضی و استقلال سیاسی جمهوری اسلامی ایران را در راستای مصوبات اجلاس باندونگ اعلام می‌دارد. در این ارتباط دفتر هماهنگی جنبش بر لزوم احترام به حقوق بین الملل بویژه اصول و اهداف مصرحه در منشور ملل متحد و اعلامیه اصول حقوق بین الملل راجع به روابط و همکاری دوستانه بین کشورها بر اساس منشور تاکید می‌کند.


۳-  جنبش عدم تعهد با اعلام حمایت و همبستگی با مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران در مردود دانستن این تحریم‌ها و در راستای مواضع اصولی خود از دولت ایالات متحده امریکا می‌خواهد از این چنین اقدامات تحمیلی که بر خلاف حقوق بین الملل بوده، دست کشیده و تحریم‌هایی را که برخلاف منشور ملل متحد و رویه‌ها و اصول حاکم بر روابط میان کشورها است و همچنین در تضاد آشکار با دیالوگ و فهم سیاسی میان ملتها است، لغو کند.

۴-  جنبش عدم تعهد به پایبندی جمهوری اسلامی ایران به اجرای کامل برجام که به تایید قطعنامه ۲۲۳۱  شورای امنیت رسیده است، اذعان کرده و در این رابطه از کلیه  کشورها درخواست می‌کند که از اجرای برجام حمایت کرده و از انجام اقداماتی که اجرای تعهدات پذیرفته شده تحت برجام را تضعیف کند، خودداری کنند.

منبع: ایسنا

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :