موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/116698 :کد

سپاه؛

تحریم تازه علیه سپاه پاسداران ایران خودکشی آمریکاست

  شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ — ۰۸:۴۳
تعداد بازدید : ۱۴۴۸   
 تحلیل ایران -تحریم تازه علیه سپاه پاسداران ایران خودکشی آمریکاست

وزارت دفاع و سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا نسبت به افزودن سپاه پاسداران ایران به فهرست گروه‌های تروریستی ابراز نگرانی کرده و با آن مخالفت کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران، روزنامه واشنگتن پست به نقل از منبع آگاه نوشت: وزارت دفاع و سازمان اطلاعاتی- امنیتی آمریکا با افزودن سپاه پاسداران به فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا مخالف هستند زیرا معتقدند این اقدام سودی ندارد.وزارت دفاع و سازمان اطلاعاتی- امنیتی آمریکا شک و تردید دارند که این اقدام، فایده‌ای داشته باشد. سپاه پاسداران هم‌اکنون در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار دارد اما در صورت افزودن نام سپاه به فهرست سازمان‌های تروریستی، این اقدام بر مبارزه با تروریسم در سوریه و عراق تأثیر منفی خواهد داشت.یک منبع آگاه در کاخ سفید هم به روزنامه واشنگتن پست گفت: دولت آمریکا هنوز درباره افزودن نام سپاه به فهرست سازمان‌های تروریستی تصمیم‌گیری نکرده است.
 
«شان اسپایسر» سخنگوی کاخ سفید هم از واکنش به این خبرها خودداری کرد.این روزنامه آمریکایی افزود: دولت باراک اوباما نیز موضوع افزودن نام سپاه به فهرست گروه‌های تروریستی را بررسی کرد اما به این نتیجه رسید که این کار را انجام ندهد زیرا فایده‌ای در این کار وجود ندارد. کیهان نوشت: مقاماتی در وزارت دفاع و سازمان‌های اطلاعاتی امنیتی آمریکا درباره افزودن سپاه به فهرست گروه‌های تروریستی به دولت ترامپ هشدار داده و گفته‌اند که این موضوع نیروهای آمریکایی در عراق را به خطر می‌اندازد و جنگ علیه داعش را با مشکل مواجه می‌کند.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :