موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/116729 :کد

سوریه؛

ضرب‌ الاجل دیمیستورا به معارضان سوری

  شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۰:۵۷
تعداد بازدید : ۱۸۷   
 تحلیل ایران -ضرب‌ الاجل دیمیستورا به معارضان سوری

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، به معارضان سوری تا یکشنبه فرصت داد تا هیئت‌های خود را برای اعزام به مذاکرات ژنو تشکیل دهند.

  • به گزارش تحلیل ایران به نقل از المیادین، استفان دی‌میستورا نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه گفت که معارضان سوری باید صفوف خود را یکپارچه کنند و هیئت‌هایی را برای اعزام به مذاکرات ژنو تشکیل دهند.وی در نشست خبری مشترک با ژان مارک ایرو وزیر خارجه فرانسه در پاریس افزود: امیدواریم که مجبور به دخالت در روند تشکیل هیئت معارضان برای مذاکرات ژنو نشویم.

  • دی‌میستورا تاکید کرد که وی امیدوار است که معارضان تا روز یکشنبه بر سر فهرست کاملی از کسانی که در مذاکرات ژنو حضور می‌یابند، به توافق برسند.وی با بیان اینکه قطعنامه 2254 نه تنها صلاحیت انتخاب فهرست هیئت معارضان بلکه اختیار تصمیم‌گیری نهایی در خصوص این فهرست را نیز به نماینده ویژه سازمان ملل داده است، تاکید کرد که وی دوست ندارد از این گزینه استفاده کند.

    نماینده ویژه سازمان در بخش دیگری از سخنانش در این نشست خبری تاکید کرد که آتش‌بس در سوریه با وجود نقض آن در غوطه دمشق همچنان پایدار است. تسنیم نوشت: هدف از نشست آستانه حمایت از آتش‌بس و هدف از نشست ژنو آغاز مذاکرات است.دی‌میستورا اخیرا گفته بود که اگر گروه‌های معارض سوری نتوانند هیئت واحدی را برای مذاکرات آتی ژنو تشکیل دهند؛ خودش این کار را خواهد کرد.ریاض حجاب مسئول هماهنگ کننده هیئت عالی مذاکرات برخاسته از کنفرانس معارضان سوری در ریاض نیز در واکنش به اظهارات اخیر استفان دی‌میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه گفت که تشکیل هیئت معارضان سوری برای مذاکرات ژنو، در حوزه اختیارات دی‌میستورا نیست.قرار است مذاکرات ژنو درباره حل بحران سوریه بیستم ماه جاری میلادی با حضور نمایندگان دولت و معارضان سوری زیر نظر سازمان ملل برگزار شود.


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :