موضوعات ‌مرتبط: سیاسی فرامنطقه ای

a/116731 :کد

سفارت آمریکا درلیبی:

شهروندان لیبیایی می توانند درخواست ویزا کنند

  شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۰:۵۹
تعداد بازدید : ۱۹۵   
 تحلیل ایران -شهروندان لیبیایی می توانند درخواست ویزا کنند

سفارت آمریکا در لیبی روزگذشته (جمعه) اعلام کرد: شهروندان لیبیایی می توانند درخواست خود برای اخذ ویزای ورود به آمریکا را ارائه دهند.

به گزارش تحلیل ایران روز شنبه پایگاه خبری الیوم السابع، سفارت آمریکا در لیبی با اعلام این مطلب که شهروندان لیبیایی می توانند درخواست خود را برای اخذ ویزای آمریکا ارائه دهند به استقبال آمریکایی ها از مهاجرین به این کشور در یکی از فرودگاه های آمریکا اشاره کرد.


سفارت آمریکا در لیبی روزگذشته با صدور بیانیه ای اعلام کرد شهروندان لیبیایی می توانند ارائه درخواست ها برای دریافت ویزای سفر به آمریکا را ادامه دهند.


سفارت آمریکا در لیبی به تداوم تعلیق دستور اجرایی 13769 درباره منع ورود شهروندان 7 کشور لیبی، ایران، عراق، سوریه ، سومالی، سودان و یمن به آمریکا پس از صدور حکم روز پنجشنبه دادگاه تجدید نظر آمریکا اشاره کرد.


شعبه نهم دادگاه تجدید نظر فدرال آمریکا در سانفرانسیسکو پنجشنبه گذشته به وقت غرب آمریکا با فرمان اجرایی ضد مهاجرتی دونالد ترامپ که به موجب آن سفر اتباع هفت کشور مسلمان به این کشور را منع می شد، مخالفت کرد و رای قاضی دادگاه فدرال سیاتل آمریکا را در زمینه لغو این فرمان مورد تایید قرار داد.


دادگاه تجدید نظر آمریکا دراین باره افزود: دولت این کشور هیچ ادله ای به دادگاه ارائه نکرده است که نشان دهد افرادی از کشورهایی که ورودشان به خاک آمریکا ممنوع شده، حمله ای درخاک آمریکا انجام داده اند.


دونالد ترامپ اندکی پس از صدور این حکم در توییتی دادگاه تجدید نظر را تهدید کرده و نوشت: شما را در دادگاه می بینم. امنیت کشور ما در خطر است.


'جیمز روبارت' قاضی فدرال سیاتل در ایالت واشنگتن جمعه 15 بهمن ماه حکم داده بود که موانع سفر اتباع این کشورها به صورت مستقیم برداشته می شود.


رئیس جمهوری آمریکا هشتم بهمن ماه فرمانی اجرایی را به امضا رساند که به موجب آن از ورود شهروندان هفت کشور عمده مسلمان جهان به خاک این کشور به مدت 90 روز جلوگیری می شود و ورود افراد با (ویزا) روادید پناهجویی نیز به مدت چهارماه به حالت تعلیق در آمد.


ایرنا نوشت: این فرمان اعتراضهای زیادی را در داخل آمریکا و حتی سایر کشورها برانگیخت و تعدادی از رهبران جهان آن را مغایر با کنوانسیون های بین المللی دانستند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :