موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/116761 :کد

سفیر ایران در هلند تاکید کرد:

تلاش ایران برای ایفای نقش فعال در سازمانهای بین‌المللی در لاهه

  شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۳:۰۶
تعداد بازدید : ۱۷۰   
 تحلیل ایران -تلاش ایران برای ایفای نقش فعال در سازمانهای بین‌المللی در لاهه

بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی کشورمان در لاهه هلند برگزار و سفیر کشورمان در این مراسم بر تلاش ایران برای ایفای نقش فعال سازمانهای بین المللی مستقر در لاهه تاکید کرد.

به گزارش تحلیل ایران،  در این مراسم که با حضور تعداد زیادی از مقامات رسمی کشور هلند ، سفرا ، دیپلماتها و مقامات سازمانهای بین المللی مقیم هلند  و شخصیتهای سیاسی و مدیران شرکتهای اقتصادی هلند برگزار شد، یاد و خاطره پیروزی انقلاب اسلامی گرامی داشته شد.


علیرضا جهانگیری سفیر کشورمان در لاهه در سخنرانی خود در این مراسم ابتدا نسبت به در گذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و آتش نشانان شهید در حادثه ساختمان پلاسکو ادای احترام کرد.


جهانگیری همچنین با اشاره به توافق هسته ای بین جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 و اجرای آن تصریح کرد: یکی از آثار برجام ارتقاء روابط جامع و متوازن بین جمهوری اسلامی ایران وسایر کشورهای جهان بود.


سفیرکشورمان همچنین روابط  بین جمهوری اسلامی ایران و هلند را تاریخی خواند و تصریح کرد: این مناسبات ظرف سه سال گذشته وارد مرحله جدیدی شده و چندین هیات عالی رتبه بین دو کشور ظرف یکسال گذشته مبادله شده است  که از جمله آنها می توان  به سفر دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به هلند ،سفر معاون وقت رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و وزیر جهاد کشاورزی از جانب کشورمان  به لاهه و سفر وزیر امور اقتصادی و وزیر زیر ساختها و محیط زیست هلند به همراه چندین شرکت هلندی به جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.


 جهانگیری همچنین راه اندازی سیستم روادید الکترونیکی در بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران و برقراری خط مستقیم هوایی بین آمستردام -تهران توسط شرکت " ک.ال .ام" علاوه بر خط مستقیم پروازی ایران ایر را باعث ارتقاء ارتباطات بین دو کشور و توسعه گردشگری دانست.


سفیر جمهوری اسلامی ایران همچنین با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران در دوره ای قربانی حملات تروریستی بوده است ،آمادگی کشورمان برای همکاری با سایر کشورها  در مبارزه با تروریسم و افراط گریی را اعلام کرد.


ایسنا نوشت: وی در بخش پایانی سخنان خود به تلاش جمهوری اسلامی ایران برای ایفای یک نقش فعال در سازمانهای بین المللی مستقر در لاهه از جمله سازمان منع سلاحهای شیمیایی اشاره کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :