موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/116767 :کد

اهواز

درخواست نماینده اهواز برای تشکیل ستاد بحران در خوزستان

  شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۳:۵۸
تعداد بازدید : ۲۲۷   
 تحلیل ایران -درخواست نماینده اهواز برای تشکیل ستاد بحران در خوزستان

نماینده مردم اهواز با اشاره به قطعی آب و برق و تعطیلی مدارس و ادارات بسیاری از شهرهای خوزستان، درخواست تشکیل ستاد مبارزه با بحران را مطرح کرد و از کابینه دولت خواست جلسه‌ای در خوزستان تشکیل دهند و وضعیت را از نزدیک ببینند.

به گزارش تحلیل ایران  جواد کاظم نسب گفت‌ در توضیح وضعیت بحرانی خوزستان، گفت: روزهای هشتم و نهم بهمن‌ماه بحران شدیدی در اهواز ایجاد شد که منجر به قطعی آب و برق و تلفن شد و از روز گذشته نیز به جز اهواز شهرهای آبادان، خرمشهر، هندیجان،‌ باوی و حمیدیه و کارون نیز با این مشکل مواجه شده‌اند و مراکز خدماتی و اداری تعطیل شده و زندگی مردم مختل شده است.

 

او ادامه داد: این وضعیت در نتیجه گرد و خاک و رطوبت است که باعث شد گرد و خاک تبدیل به گل شده و اتصال تمام نیروگاه‌های برق قطع شود و از مدار خارج شود. بار قبل که این مسأله اتفاق افتاد ما از مسئولین خواستیم برنامه‌ای بچیند که این مشکل ایجاد نشود اما متأسفانه با کم‌توجهی مسئولین مرکز نشین مواجه هستیم.

 

نماینده اهواز تأکید کرد: چرا تأسیسات برق را شست‌وشو ندادند و اقداماتی انجام ندادند که این اتفاق تکرار نشود. متأسفانه امکانات بسیار ضعیف و توجه بسیار کم است.

 

کاظم نسب با اشاره به نقش استان خوزستان در تأمین بودجه کشور، تأکید کرد: باید بیش از این به استان خوزستان توجه شود، این مسأله اثر روحی و تنفسی بر مردم دارد. مردمی که نه در منزلشان آب هست و نه برق؛ بانک‌ها و مدارس نیز تعطیل است و این مسأله اثر مستقیمی بر مردم دارد. نشست ستاد مبارزه با بحران باید تشکیل شود و کابینه در خوزستان تشکیل جلسه دهد تا از نزدیک شاهد اوضاع باشد.

 

ایسنا نوشت: نماینده اهواز در پایان با اشاره به سفر قریب‌الوقوع وزیر نیرو به خوزستان، گفت: درخواست ما از وزیر تعویض برخی از مدیران استانی است که باید به این مسأله توجه شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :