موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی داخلی

a/116798 :کد

آخرین تحقیقات؛

تاثیرساعات کاری زیاد بر زنان

  شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۹:۱۹
تعداد بازدید : ۲۴۶   
 تحلیل ایران -تاثیرساعات کاری زیاد بر زنان

ساعات کاری زیاد و بلند کردن مداوم اجسام سنگین، باروری زنان را تحت تأثیر قرار می‌دهد و با توجه به شرایط زندگی فردی تا حد قابل توجهی احتمال بارداری را کاهش می‌دهد.

به گزارش تحلیل ایران، آخرین تحقیقات نشان داده است ساعات کاری زیاد یا بلند کردن جسم سنگین، باروری زنان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. 

 
فارس نوشت: تحقیقات دانشمندان هاروارد نشان داده، باروری زنانی که به بلند کردن اجسام سنگین عادت دارند و به طور مداوم این کار را انجام می‌دهند و زنانی که ساعات زیادی در محل کار هستند و یا شیفت‌های شبانه و خسته‌کننده‌ای دارند، کاهش می‌یابد؛ این روند برای خانم‌های چاق و دچار اضافه‌وزن با سرعت بیشتری طی می‌شود و احتمال باروری آنها را بیشتر کاهش می‌دهد.نتایج این تحقیقات که در مجله شغلی، پزشکی منتشر شده نشان می‌دهد ساعات کاری زیاد و مشاغل سخت باروری زنان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. 
 
بر اساس مطالعات صورت گرفته، زنان باید از عوارض بلند کردن جسم سنگین و تأثیرات مخرب ساعات کاری زیاد مخصوصا زمانی‌که به شب می‌انجامد، آگاه باشند تا با برنامه‌ریزی درست بتوانند برای مادر شدن اقدام کنند، بدون آنکه دچار مشکل حادی شوند. بعضی از مطالعات نیز نشان می‌دهد ارتباطی بین مصرف کافئین و توانایی زنان برای بارداری وجود دارد. به این ترتیب که کافئین می‌تواند از بلوغ تخمک جلوگیری کند و چنانچه تخمک به خوبی رشد نکند شانس بارداری کاهش پیدا می‌کند.
 
از طرف دیگر حتی خانم‌هایی که شاغل هم نیستند باید در انجام کارهای خانه مراقب باشند و بدانند که مواد شیمیایی موجود در مواد شوینده می‌تواند قدرت باوری را کاهش دهد.با در نظر گرفتن تمام عواملی که در قدرت باروری مؤثر هستند می‌توان از مشکلات بعدی جلوگیری کرد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :