موضوعات ‌مرتبط: فناوری شبکه های اجتماعی

a/116815 :کد

طبق گزارش؛

افزایش امنیت واتس‌اپ با استفاده از سیستم ورود ۲ مرحله‌ای

  شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ — ۲۳:۳۳
تعداد بازدید : ۳۲۹   
 تحلیل ایران -افزایش امنیت واتس‌اپ با استفاده از سیستم ورود ۲ مرحله‌ای

واتس‌اپ برای افزایش امنیت کاربران، یک فرآیند دو مرحله‌ای ورود به حساب کاربری را پیاده‌سازی می‌کند. این سیستم امنیتی اختیاری، ورود اشخاص ثالث و کاربران غیرمجاز را به حساب کاربری بسیار دشوارتر از قبل می‌کند.

به گزارش تحلیل ایران،  کاربران برای استفاده از این ویژگی باید وارد حساب کاربری واتس‌اپ شوند و در بخش تنظیمات حساب، گزینه ورود دو مرحله‌ای را انتخاب کنند.

 

ایرنا نوشت: هنگام استفاده از این ویژگی، کاربران باید علاوه بر شماره تلفن و پیغام متنی یا صوتی تاییدیه حساب، از یک کد امنیتی شش رقمی نیز بهره بگیرند. همچنین از آن‌ها خواسته می‌شود که هر هفته کد امنیتی خود را مجددا وارد کنند. لازم است کاربران یک آدرس ایمیل صحیح در سیستم ثبت کنند تا در صورت فراموشی کد امنیتی بتوانند با استفاده از آن ورود دو مرحله‌ای را غیرفعال کنند. در غیر این صورت برای ورود به حساب کاربری بدون استفاده از کد امنیتی، باید یک هفته منتظر بمانند و پس از ورود نیز تمام پیغام‌های مشاهده نشده آن‌ها حذف می‌شود.امکان ورود دو مرحله‌ای به حساب کاربری چند هفته بعد از انتشار خبر وجود نقاط ضعف امنیتی در پروتکل‌های رمزگذاری واتس‌اپ فراهم شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :