موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فیلم

a/116828 :کد

جمال شورجه :

سریال موسی پیامبر در برزخ بی‌ پولی

  یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ — ۰۵:۲۶
تعداد بازدید : ۸۷۰   
 تحلیل ایران -سریال موسی پیامبر در برزخ بی‌ پولی

جمال شورجه گفت: سریال «موسی پیامبر» در حال حاضر در مرحله و برزخ بی‌پولی به سر می‌برد و امیدواریم که شاید بودجه تا سال آینده فراهم شده و بتوانیم کارمان را شروع کنیم.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، «جمال شورجه» که کارگردانی مجموعه تلویزیونی «موسی پیامبر» به او سپرده شده گفت: در حال حاضر پیشرفتی برای کار حاصل نشده و ما همچنان در انتظار و برزخ پیش تولید به سر می‌بریم که شاید بودجه فراهم شده و بتوانیم کارمان را شروع کنیم. فارس نوشت: بازنویسی فیلمنامه در حال حاضر توسط آقای براهیمی انجام می‌شود و آقای شیخ انصاری نیز مشغول تهیه آرت بوک و استخراج آن هستند. امیدوارم با توجه به مصوبات مجلس که منجر شد بودجه تلویزیون اندکی بیشتر شود و تزریق آن توسط دولت، بتوانیم تا اوایل اردیبهشت ماه کار تولید را آغاز کنیم.

کارگردان ۳۳ روز در پاسخ به این سوال که برای طراحی چهره حضرت موسی فکر کرده‌اید و گزینه‌ای برای ایفای این نقش دارید یا خیر؟ تصریح کرد: در تاریخ درباره مردمان بنی اسرائیل مطالب زیادی وجود دارد. مشخصات فیزیکال این قوم نیز بیان شده است. این که چهره‌ها و قد و قامتشان به چه شکل بوده و همچنین چه نوع پوشش و خوراکی داشته‌اند نیز کاملا مشخص است. به همین دلیل در طراحی شخصیت‌ها خیلی با مشکل مواجه نخواهیم بود.

وی افزود: درباره بازیگر نقش حضرت موسی(ع) نیز ترجیح می‌دهیم از یک چهره ناشناس که تا به حال دیده نشده استفاده کنیم که البته به معانی قصه نیز اعتقاد داشته باشد. فکر می‌کنم از این طریق بهتر به چیزی که مد نظرمان است برسیم.

شورجه همچنین در پاسخ به این سوال که برای تصویر چهره حضرت موسی مشکل شرعی وجود دارد یا خیر؟ توضیح داد: ما در این باره با علما صحبت‌هایی داشته‌ایم و نظر ایشان این است که تصویر چهره حضرت موسی(ع) در سریال هیچ مشکل شرعی ندارد. زنده یاد سلحشور با همت و سخت‌کوشی فیلمنامه این سریال را نوشته بودند و امیدوارم پاسدار خوبی برای میراث ایشان باشیم.
 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :