موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پلیس

a/116876 :کد

امنیت انتخابات

تمرکز پلیس بر ماموریت های پیش رو/تامین امنیت انتخابات

  یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۱
تعداد بازدید : ۲۲۵   
 تحلیل ایران -تمرکز پلیس بر ماموریت های پیش رو/تامین امنیت انتخابات

جانشین فرمانده نیروی انتظامی، گفت: چهارشنبه آخر سال، طرح نوروزی و انتخابات از ماموریت های پیش روی پلیس است.

به گزارش تحلیل ایران ، سردار اسکندر مومنی  افزود: معاونت عملیات یک معاونت راهبردی در نیروی انتظامی است و مسئولیت و مأموریت های متعددی دارد و امید است این معاونت چون گذشته در انجام مأموریت های راهبردی موفق باشد.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: معاونت عملیات دارای مسئولیت های متعددی است که مرکز مرفوک (مرکز فرماندهی و کنترل) از ویژه ترین مأموریت های محوله این معاونت است.

وی تاکید کرد: هدایت، راهبری و پشتیبانی در صحنه از اولویت های اقداماتی معاونت عملیات است و پشتیبانی در صحنه باید به صورت درون و برون سازمانی باشد.

این مقام عالی انتظامی، اجرای برنامه های تقویمی چون ایام محرم و اربعین، دهه فجر، طرح نوروزی، طرح تابستانی و... را از دیگر مأموریت های معاونت عملیات برشمرد و افزود: چهارشنبه آخر سال، طرح نوروزی و  انتخابات از مأموریت های پیش رو است و باید با برنامه ریزی، دقت و تمرکز این مأموریت های آتی را نیز با موفقیت پشت سر بگذاریم.

سردار مومنی با اشاره به اهمیت انتخابات عنوان کرد: انتخابات در هر کشوری جایگاه خاص و ویژه ای دارد و هم به لحاظ داخلی و هم از بعد بین المللی حائز اهمیت است.

وی تأکید کرد: برگزاری انتخابات یکی از مهم ترین مسئولیت های نظام است و تأمین امنیت انتخابات بر عهده ماست و باید تلاش کنیم انتخابات در کمال امنیت و آرامش برگزار و زمینه ای برای حضور حداکثری مردم باشد چرا که حضور حداکثری مردم در انتخابات ، ثبات و امنیت کشور را تقویت می کند.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن عنوان کرد: مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن حماسه ای دیگر آفریدند و این حضور میلیونی بازتاب گسترده ای داشت.

سردار مومنی اشاره کرد: امنیتی که مبتنی بر مردم باشد به سختی دچار خدشه می شود .

این مقام عالی انتظامی ادامه داد: علاوه بر ماموریت های تعریف شده ممکن است با حوادث غیرمترقبه چون حادثه پلاسکو مواجه شویم بنابراین همواره باید برای حوادث آماده باشیم.

وی خاطر نشان کرد: مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز یکی از اولویت های سال جاری ناجا بود و همواره تاکید فرمانده ناجا برانجام مأموریت مبارزه با قاچاق به نحو مطلوب است. بنابراین باید در این حوزه تلاش و تمرکز مضاعفی داشته باشیم.

سردار مومنی تأکید کرد: خوشبختانه براساس اقدامات صورت گرفته امسال نسبت به سال گذشته در حوزه کشف کالای قاچاق با روند صعودی مواجه هستیم و باید این روند را ادامه دهیم. هر چند مبارزه با قاچاق یک موضوع بین بخشی است اما باید از همه ظرفیت ها برای مبارزه با پدیده قاچاق بهره ببریم.

وی تأکید کرد: وظیفه به روز کردن شیوه ها و تجهیزات نیز بر عهده معاونت عملیات است چراکه شیوه و تاکتیک رقیبان دائما در حال تغییر است.

سردار مومنی اشاره کرد: معاونت عملیات سخت ترین حوزه در نیروی انتظامی است و تدوین طرح های کوتاه ، میان و بلند مدت توأم با نگاه تاکتیکی و راهبردی از الزامات است.

جانشین فرمانده ناجا خاطر نشان کرد: امروزه برای مدیریت، باید از «پیشگیری» یک گام جلوتر رفت و به سمت پیش دستی حرکت کنیم. وقتی نشانه های حوادثی ظاهر می شود باید با اقدامات پیشگیرانه مدیریت کنیم اما رویکرد پیشدستانه برای هر زمان لازم است.

سردار مومنی اضافه کرد: خلق ایده، طرح و ابتکارات جدید توسط معاونت عملیات، ناجا را در مسیر تحرک و پویایی قرار می دهد.

مهر نوشت : وی گفت سطح دانش و تجربه در نیروی انتظامی رو به صعود و رشد است و باید مهارت های علمی و عملی را ارتقاء داد که راه اندازی قرارگاه جهادی تربیت و آموزش در این راستا موثر بوده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :