موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس شورای اسلامی

a/116908 :کد

حادثه پلاسکو

گزارش‌های کمیته حقیقت یاب دولت نتیجه نهایی "حادثه پلاسکو" نیست

  یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۴:۰۲
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -گزارش‌های کمیته حقیقت یاب دولت نتیجه نهایی "حادثه پلاسکو" نیست

آبرامیان با بیان اینکه کمیته حقیقت یاب دولت در حادثه پلاسکو بخشی از کمیته‌های تشکیل شده در کشور است، گفت:گزارش‌های کمیته حقیقت یاب دولت، نتیجه نهایی حادثه پلاسکو نیست.

به گزارش تحلیل ایران "ژرژیک آبرامیان" عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به نحوه ورود نهادهای مختلف در حادثه پلاسکو، اظهار داشت: رئیس مجلس سه کمیسیون را پیگیر ماجرای پلاسکو کرده و همه نهادها اعم از شورای شهر، مجلس، قوه قضائیه و دولت به این مسئله ورود پیدا کرده‌اند.

وی افزود: به نظر می‌رسد برای پاسخ‌های قطعی به حادثه پلاسکو باید بعد از تجمیع نظرات هریک از نهادها گزارش آن برای مردم و رسانه‌های مختلف قرائت شود.

نماینده ارامنه اصفهان و جنوب کمیته حقیقت یاب دولت در این حادثه را بخشی از کمیته‌های تشکیل شده در کشور دانست و نسبت به نتایج اعلام‌شده توسط این کمیته گفت: ما شاهد مجموعه‌ای از نظارت‌ها در ماجرای پلاسکو هستیم و به هیچ وجه نظر اعلامی کمیته حقیقت یاب تشکیل شده توسط دولت، نتیجه نهایی نخواهد بود و دولت نیز مانند دیگر نهادها فقط بخشی از رسیدگی‌ها را بر عهده داشته است.

آبرامیان به نقش نظارتی قوه قضائیه در این حادثه اشاره‌کرده و افزود: همان‌طور که دادستان اعلام کرد، قوه قضائیه نیز به حادثه پلاسکو ورود پیدا کرده تا ابعاد قضایی آن را موردبررسی قرار دهد.

تسنیم نوشت : عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس افزود: کمیته کارشناسی ایجاد شده توسط قوه قضائیه نسبت به دیگر کمیته‌ها از اهمیت بالاتری برخوردار بوده چرا که مباحثی همچون شاکیان، بازجویی‌ها و بررسی قوانین قضایی بر عهده این نهاد است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :