موضوعات ‌مرتبط: فناوری گوشی

a/116922 :کد

گوشی‌

به زودی گوشی‌هایی مجهز به نمایشگری از جنس الماس به بازار می آیند

  یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۷:۱۹
تعداد بازدید : ۲۰۹   
 تحلیل ایران -به زودی گوشی‌هایی مجهز به نمایشگری از جنس الماس به بازار می آیند

به زودی گوشی‌هایی مجهز به نمایشگری از جنس الماس به بازار می آیند

به گزارش تحلیل ایران  اگرچه در طی یکی دو سال اخیر، شاهد پیشرفت های قابل توجهی در زمینه تولید محافظ نمایشگر گوشی های هوشمند بوده ایم، اما با این حال، چنین کاورهای سخت شیشه ای هم نمی توانند به طور کامل، از نمایشگر اسمارت فون ها در برابر ضربات و آسیب های احتمالی محافظت کنند. اینجاست که یکی از شرکت های فعال در زمینه بکارگیری الماس در قطعات الکترونیکی ادعا کرده است که تولید گوشی های مجهز به نمایشگرهایی از جنس الماس از اواخر سال جاری میلادی کلید خواهد خورد.


آدام خان، مدیرعامل شرکت Akhan Semiconductor در مصاحبه ای با وب‌سایت CNET عنوان کرده است که نمایشگرهای ساخته شده از الماس مقاوم‌تر، سخت‌تر و شفاف‌تر از نمایشگرهای مرسوم خواهند بود. وی با نامیدن این دستاورد جدید به "Mirage Diamond Glass"، عنوان کرد که هم‌اکنون این شرکت در حال انجام مذاکرات اولیه با چند کمپانی تولیدکننده گوشی های هوشمند است تا در صورت برآورده شدن انتظارات، تولید گوشی هایی مجهز به چنین نمایشگرهایی از اواخر سال ۲۰۱۷ آغاز شود.


این شرکت در ادامه ادعا کرده است که می توان از این نمایشگرها، علاوه بر اسمارت فون ها، در سایر گجت های پوشیدنی از قبیل ساعت های هوشمند و ردیاب های سلامتی نیز استفاده کرد و از این رو، مذاکرات خود را با یکی از شرکت های فعال در زمینه آغاز کرده است.


البته گزارش ها حاکی از این است که در حال حاضر، شرکت نام برده تنها با یکی از فعالان صنعت گوشی های هوشمند وارد مذاکره شده و دلیل این امر نیز در اعطای یک ویژگی منحصر به فرد در محصولات این شرکت و همچنین محدود بودن تولیدات این شرکت است چرا که در صورت تعدد کمپانی ها، قادر به تامین نیازهای آن ها نخواهد بود.


این شرکت در نظر دارد تا چیزی حدود ۱۰ الی ۳۰ میلیون دستگاه هوشمند مجهز به نمایشگرهایی از جنس الماس را روانه بازار کند که از این تعداد، حدود یک میلیون دستگاه، گجت های پوشیدنی خواهند بود.

آدام خان در پایان خاطرنشان کرد که مقاومت این نمایشگرها در مقایسه با شیشه های معمولی و یا گوریلا گلس، ۶ الی ۱۰ برابر بیشتر است.


تابناک نوشت: جدای از این ویژگی، این نمایشگرها می توانند از دستگاه و نمایشگر در برابر داغ شدن نیز محافظت کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :