موضوعات ‌مرتبط: فناوری شرکت ها

a/116924 :کد

انویدیا

درآمدهای انویدیا در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۶ رکورد زد

  یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۷:۲۴
تعداد بازدید : ۱۹۰   
 تحلیل ایران -درآمدهای انویدیا در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۶ رکورد زد

درآمدهای انویدیا در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۶ رکورد زد

به گزارش تحلیل ایران،  کمپانی انویدیا گزارش عملکرد خود در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ میلادی را منتشر و اعلام کرد که میزان درآمدهای این شرکت به لطف فروش بالای تراشه های گرافیکی و همچنین عملکردی موفق در حوزه های جدیدی همچون هوش مصنوعی و تکنولوژی اتومبیل های خودران، رشدی بالغ بر ۵۰ درصد را تجربه کرده است.

پیش بینی های تحلیلگران حاکی از این بود که انویدیا بتواند در سه ماهه منتهی به ۳۱ دسامبر، درآمد ۲.۱۱ میلیارد دلاری را از آن خود کند، اما نمایش خیره کننده این شرکت در بازار، مجموع درآمدهای حاصل از فروش محصولات آن را به ۲.۱۷ میلیارد دلار رساند و این یعنی عملکردی فراتر از تصور کارشناسان.

و اما در خصوص سهم هر یک از کسب و کارهای این کمپانی در دستیابی به این موفقیت بزرگ، باید گفت که تجارت پردازنده های گرافیکی انویدیا توانست به تنها درآمدی بالغ بر ۱.۸۵ میلیارد دلار را به جیب این شرکت واریز کند که در مقایسه به مدت زمان مشابه سال گذشته، از رشدی ۵۷ درصدی حکایت دارد.

بخش فروش دیتاسنترهای انویدیا نیز علی رغم حضور شرکت های بزرگی همچون آمازون، مایکروسافت و Alibaba توانست درآمدهای خود را در مقایسه با سه ماهه پایانی ۲۰۱۵، تا ۳ برابر افزایش و رقم آن را به ۲۹۶ میلیون دلار برساند. به گفته مدیر مالی انویدیا، این کسب و کار در آینده ای نزدیک به رشد قابل توجهی همراه خواهد بود و سهم بیشتری از این بازار را از آن خود خواهد کرد.


در خصوص عملکرد این شرکت در تکنولوژی نوظهور اتومبیل های خودران نیز باید گفت که این حوزه رشدی ۳۷.۶ درصدی را تجربه کرد و توانست درآمد ۱۲۸ میلیون دلاری را برای این شرکت به ارمغان آورد.


تابناک نوشت: در آمد خالص انویدیا نیز برابر با ۶۵۵ میلیون دلار و یا ۹۹ سنت برای هر سهم عنوان شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :