موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی داخلی

a/117048 :کد

امیر هوشنگ احسانی؛

چند تکنیک طلایی برای پیشگیری از چین و چروک صورت

  دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۵:۱۵
تعداد بازدید : ۱۶۱   
 تحلیل ایران -چند تکنیک طلایی برای پیشگیری از چین و چروک صورت

چین و چروک پوست می تواند به دلایل مختلفی همچون سیگار کشیدن، عادات نامناسب تغذیه‌ای، خواب ناکافی و استرس زیاد ایجاد می‌‌‌شود.

به گزارش تحلیل ایران، امیر هوشنگ احسانی، با بیان اینکه ژنتیک و عوامل محیطی در ایجاد چین و چروک پوست موثر است، افزود: از عوامل محیطی موثر بر چین و چروک پوست می توان به مواردی مثل سیگار کشیدن، عادات نامناسب تغذیه ای، خواب ناکافی، استرس زیاد اشاره کرد.

 
وی ادامه داد: البته اثر ژنتیک قابل پیشگیری نیست؛ اما می توان از عوامل محیطی پیشگیری کرد یا حداقل شدت و حدت آن را کم کرد. البته افزایش سن هم غیر قابل اجتناب است.این متخصص پوست در شبکه رادیویی سلامت به اشکال اصلی ایجاد چین و چروک پوست اشاره و بیان کرد: پوست از سه لایه اپیدرم (لایه بیرونی)، درم (زیر پوست) و هیپودرم یا چربی پوست تشکیل شده است.اشکال اصلی، مربوط به قسمت دوم است. بافت درم از پروتئین هایی که مهمترین آن کلاژن و بعد پروتئین الاستین است، تشکیل شده؛ افزایش سن، ژنتیک و عوامل محیطی بر این لایه اثر می گذارد.
 
فارس نوشت: وی با بیان اینکه بافت کلاژن به استحکام پوست کمک می کند، تاکید کرد: بافت الاستین خاصیت انعطاف پذیری پوست را ایجاد می کند. با افزایش سن، سلول هایی که سازنده کلاژن و استین هستند، فعالیت شان کاهش می یابد و در نتیجه بافت کلاژن و الاستین هم کم می شود.احسانی در پاسخ به این پرسش که آیا تبلیغاتی که در مورد کلاژن سازی صورت می گیرد واقعی است؟، گفت: به اندازه ای که تبلیغ صورت می گیرد، درست نیست. البته درصدی از آن درست است.
 
وی افزایش سن (پیری)، استفاده از عضلات هنگام صحبت کردن و البته کم شدن بافت زیر پوست را از جمله مهم‌ترین پدیده هایی دانست که موجب ایجاد چروک می شود، و اظهارداشت: همه ما چربی زیر پوست را داریم و این چربی، حالت صورت را ایجاد می کند. تغییر در این بافت با افزایش سن، به خاطر نیروی جاذبه زمین، عوامل محیطی اتفاق می‌افتد.متخصص پوست در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا می توان از اکسید دوزنگ برای رفع چروک استفاده کرد؟، خاطرنشان کرد: حدود 50 تا40 سال پیش استفاده از آن مرسوم بود؛ ولی چون بسیار چرب و سفید کننده است، خیلی افراد آن را نمی پسندند به ویژه افرادی که پوست چرب دارند و همچنین آقایان؛ البته برای کسی که پوستش جوش نمی زند و برای افرادی که پوست خشک دارند، می‌تواند مؤثر باشد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :