موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فضای مجازی

a/117073 :کد

دبیر سابق شورای عالی فضای مجازی

مدیریتی در فضای مجازی کشور نداریم

  دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ — ۲۰:۱۱
تعداد بازدید : ۱۹۷   
 تحلیل ایران -مدیریتی در فضای مجازی کشور نداریم

دبیر سابق شورای عالی فضای مجازی گفت: در حال حاضر ۴۰درصد جمعیت کشور را جوانان ۱۸ تا ۲۵ سال شامل می‌شود که همه جزو افراد خبره هستند اما بدون آموزش قبلی وارد فضای مجازی می‌شوند.

به گزارش تحلیل ایران ، محمدحسن انتظاری  با بیان اینکه بزرگترین شرکتهای دنیا طی چند سال اخیر تغییر ماهیت داده‌اند اظهار کرد: بزرگترین شرکتهای دنیا طی چند سال پیش کمپانی‌های نفتی بودند اما در حال حاضر شرکت اپل با 700 میلیارد دلار درآمد سالانه حتی بالاتر از ارگانهای نظامی و فضایی قرار گرفته است.

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی با ابراز اینکه استنباط شخصی‌ای از سخنان مقام معظم رهبری در ارتباط با شورای عالی فضای مجازی این است که شورا باید قرارگاهی برای مدیریت فضای مجازی باشد، گفت: قطعاً تا آن هدف فاصله بسیار زیادی داریم و نیاز به همت تک‌تک اعضای فعال در فضای مجازی احساس می‌شود.

انتظاری با تذکر اینکه مدیریت فضای مجازی در کشور مهمترین مقوله در این عرصه به حساب می‌آید، گفت: در حال حاضر 40درصد جمعیت کشور را جوانان 18 تا 25 سال شامل می‌شود که همه جزو افراد خبره هستند اما بدون آموزش قبلی وارد فضای مجازی می‌شوند که این به‌نوبه خود می‌تواند تهدیداتی را به‌همراه داشته باشد.

تسنیم نوشت : وی بار دیگر با اعلام "مدیریتی در فضای مجازی نداریم"، تصریح کرد شورای عالی فضای مجازی علی‌رغم تمامی تلاشهایی که طی این سالها داشته اما فاصله بسیار زیادی با مقوله مدیریت این فضا داشته است و با توجه به اینکه سیر تحولات در این بعد بسیار بالاست شاید از منظر تصمیم‌گیری‌ها عقب باشد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :