موضوعات ‌مرتبط: فناوری گوشی

a/117086 :کد

اپل

اپل سفارش ساخت ۶۰ میلیون نمایشگر اولد را به سامسونگ ارایه داد

  دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ — ۲۳:۱۹
تعداد بازدید : ۱۸۶   
 تحلیل ایران -اپل سفارش ساخت ۶۰ میلیون نمایشگر اولد را به سامسونگ ارایه داد

اپل سفارش ساخت ۶۰ میلیون نمایشگر اولد را به سامسونگ ارایه داد

به گزارش تحلیل ایران رسانه های کره جنوبی اپل امروز سفارش 60 میلیون پنل نمایشگر اولد را به سامسونگ ارایه داد.

 

گفته می شود سامسونگ تامین پنل های 5.5 اینچی اولد آیفون 8 را به عهده خواهد داشت و اپل موافقت کرده مبلغی حدود 4.3 میلیارد دلار برای این قطعات به سامسونگ پرداخت کند. اپل اواسط سال 2016 سفارش ساخت 100 میلیون پنل اولد را برای آیفون 8 به سامسونگ ارایه داد. بنابراین مشخص نیست که آیا این قرارداد اخیر نیز در آن زمان مورد بحث قرار گرفته بود یا خیر.

 

گفته می شود آیفون 8 نخستین آیفونی است که از نمایشگر اولد برخوردار خواهد بود و با توجه به نفوذی که سامسونگ در بازار پنل های اولد پیدا کرده است، کمپانی فناوری کوپرتینویی چاره ای ندارد جز اینکه برای رفع نیاز خود به کمپانی رقیب روی آورد. البته اپل و سامسونگ هنوز این خبر را تایید نکرده اند اما در ماه های آینده و با نزدیک شدن به زمان رونمایی از آیفون 8 احتمالا اخبار بیشتری در خصوص همکاری این دو کمپانی به گوش خواهد رسید.


اپل سالیانه حدود 200 میلیون آیفون به فروش می رساند، اما باید دید آیا سامسونگ پنل اولد حدود 80% تولیدات اپل را تامین خواهد کرد یا خیر. شایعات ادعا می کنند که آیفون 8 در سه نسخه عرضه خواهد شد و گران قیمت ترین آنها از نمایشگر 5.5 اینچی اولد برخوردار خواهد بود؛ در دو نسخه دیگر همچنان از نمایشگر استاندارد LCD استفاده می شود.

 

اپل قصد دارد به تدریج محصولات خود را به نمایشگرهای اولد تجهیز کند و این بدین معنی است که احتمالا تا پیش از سال 2019 این نوع نمایشگر در تمامی محصولات اپل دیده نخواهد شد. از طرف دیگر، سامسونگ هم اکنون از نمایشگر اولد در اکثر مدل های خود استفاده می کند و اخیرا امکانات خود را برای توسعه تولید این نمایشگرها بهبود بخشیده است.


این واقعیت که سامسونگ و اپل در پرچمداران 2017 خود از پنل اولد سامسونگ بهره خواهند جست، می تواند باعث کمبود قطعات در این صنعت شود. بخش نمایشگر سامسونگ اخیراً 95 درصد سهم بازار نمایشگرهای اولد کوچک را که در اسمارت فون ها به کار می رود به خود اختصاص داده است.

 

در حالیکه بخش نمایشگر ال جی، رقیب خانگی سامسونگ، قادر است حجم زیادی از پنل های اولد را تولید کند، اما تمرکز اصلی خود را بر روی تولید نمایشگرهای خاص اسمارت واچ قرار داده است.

 

تابناک نوشت: در هر حال، گفته می شود ال جی با هدف تامین نیاز اپل، در فکر گسترش فعالیت های تولیدی خود در این حوزه است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :