موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/117088 :کد

در دیدار با وزیر خارجه اتریش؛

ووچیچ: صربستان تمایلی ندارد که پارکینگی برای مهاجران باشد

  دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ — ۲۳:۳۰
تعداد بازدید : ۲۱۹   
 تحلیل ایران -ووچیچ: صربستان تمایلی ندارد که پارکینگی برای مهاجران باشد

'آلکساندر ووچیچ' نخست وزیر صربستان در ملاقات با 'سباستین کورتز' وزیر امور خارجه اتریش گفت: صربستان مهاجران و پناهجویان را می پذیرد و با آنها رفتار انسان دوستانه ای دارد ولی تمایلی ندارد که برای آنها پارکینگ باشد.

به گزارش تحلیل ایران   ووچیچ روز دوشنبه در یک همایش خبری مشترک در بلگراد با وزیر امور خارجه اتریش با تاکید بر اینکه بلگراد به تنهایی نمی تواند هزینه بحران مهاجرین را تقبل کند، افزود که صربستان هرگز رفتار نادرستی نسبت به مهاجرین نداشته و نسبت به آنها همبستگی و رفتار انسان دوستانه ای داشته است.


نخست وزیر صربستان با اشاره به اینکه حدود نود درصد از مهاجرین در مراکز پذیرش مهاجرین و پناجویان اسکان داده شده اند از آن دسته از مهاجرینی که در خیابان ها هستند، خواست که به مراکز پذیرش پناهجویان بروند.


وی همچنین با عنوان کردن اینکه صربستان تا آنجاییکه می تواند به مهاجرین و پناهجویان کمک می کند، گفت که صربستان بر خلاف دیگر کشورها به تعهدات خود نسبت به مهاجرین عمل می کند ولی کسورهای دیگر که گفته اند پنج و یا ده هزار مهاجر و پناهجو را می پذیرند، حتی یک نفر را نپذیرفته اند و یا آنها را از کشورشان اخراج می کنند.


ووچیچ نیز از کمک های اتریش از قبیل تجهیزات و وسایل نقلیه برای گشت زنی مرزی در مبارزه از ورود غیر قانونی مهاجرین تقدیر و همکاری های بلگراد و وین را خوب توصیف کرد.


وزیر امور خارجه اتریش نیز در همایش خبری مشترک با نخست وزیر صربستان به روابط خوب سیاسی و اقتصادی وین و بلگراد تاکید و با اشاره به اینکه اتریش پانصد شرکت فعال در صربستان دارد، گفت که شرکت های اتریشی از اجرای اصلاحات اقتصادی در صربستان بسیار قدردان هستند.


وی همچنین تصریح کرد که بسیاری از کارآفرینان اتریشی نه تنها به ادامه فعالیت خود در صربستان علاقه مند هستند، بلکه خواهان تعمیق تعامل خود با شرکت های صربستانی می باشند.


سباستین کورتز از مراحل صربستان برای عضویت در اتحادیه اروپا حمایت کرد و با تاکید بر علاقمندی اتریش برای گسترش روابط و همکاری های سیاسی و اقتصادی با صربستان از حمایت حکومت بلگراد جهت حل و فصل بحران مهاجرین و پناهجویان تقدیر کرد.


صربستان و وین روابط سیاسی و همکاری اقتصادی بسیار خوبی دارند و وین از مراحل عضویت صربستان در اتحادیه اروپا حمایت می کند.


ایرنا نوشت: اتریش هم اکنون ریاست دوره ای سازمان امنیت و همکاری های اروپا را بر عهده دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :