موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آمریکا

a/117094 :کد

ترامپ:

تبهکاران و افراد بد را از آمریکا اخراج می‌کنم

  دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ — ۰۰:۰۰
تعداد بازدید : ۱۳۲   
 تحلیل ایران -تبهکاران و افراد بد را از آمریکا اخراج می‌کنم

رئیس‌جمهور آمریکا که فرمان اجرایی‌اش برای ممنوعیت ورود اتباع ۷ کشور، با رأی قضات معلق شده، می‌گوید کارش بر اساس عقل سلیم بوده و قول خود مبنی بر اخراج «آدم‌های بد» را بالاخره عملی خواهد کرد.

به گزارش تحلیل ایران،  «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و «جاستین ترودو» نخست‌وزیر کانادا پس از دیدار و گفت‌وگو در کاخ سفید، به میان خبرنگاران آمدند و در خصوص محتوای مذاکرات خود، توضیحاتی به اصحاب رسانه ارائه دادند.

مسئله‌ای که بر سخنان هر دو مقام سایه افکنده بود و در سخنان کنایه‌آمیز طرف کانادایی، بیشتر مشهود بود، اختلاف 2 کشور بر سر نحوه پذیرش مهاجران و پیمان تجارت آزاد 13 ساله نفتا بود.

پیمان نفتا در سال 1994 میان آمریکا و کانادا و مکزیک منعقد شد ولی ترامپ در تبلیغات پرشور و حرارت انتخاباتی خود گفته بود که این به ضرر آمریکاست و پس از ورود به کاخ سفید، برای توافقی بهتر با مکزیک و کانادا مذاکره خواهد کرد.

ترامپ در ابتدای سخنانش و پیش از طرح سوالات خبرنگاران، به تمجید از روابط موجود آمریکا و کانادا پرداخت و از همکاری ارتش کانادا در مبارزه با داعش، تقدیر کرد.

وی همچنین با اتخاذ موضعی مثبت در قبال تجارت با کانادا گفت: «پل‌های تجارت آمریکا و کانادا را خواهم ساخت.»

ترودو اما شفاف‌تر سخن گفت.

نخست‌وزیر کانادا ابتدا گفت که آمریکا و کانادا از بودن در کنار همدیگر، منافع اقتصادی و امنیتی زیادی می‌برند ولی «دو همسایه معمولاً روابط پیچیده‌ای دارند و روابط ما بر اساس احترام متقابل، بنا شده است.»

وی ادامه داد: «با همین احترام متقابل بوده که توانسته‌ایم پیچیدگی روابطمان را کانالیزه کنیم.»

جاستین ترودو سپس گفت که هر دو کشور از تجارت کالا و خدمات منتفع می‌شوند و «روزانه 2 میلیارد دلار کالا و خدمات بین مرزهایمان مبادله می‌شود که هم کارگران آمریکایی و هم کارگران کانادایی از آن نفع می‌برند.»

فارس نوشت: نخست‌وزیر کانادا سپس با ارائه یک آمار تجاری، به صورت ملموسی آمریکا را به زیان قابل توجه از نقض توافق تجارت آزاد تهدید کرد؛ ترودو گفت: «کانادا بزرگ‌ترین بازار صادراتی 35 ایالت از 50 ایالت آمریکاست.»

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :