موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/117164 :کد

مایکل فلین

مشاور امنیت ملیِ ترامپ استعفا کرد

  ﺳﻪشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۱:۲۷
تعداد بازدید : ۱۷۳   
 تحلیل ایران -مشاور امنیت ملیِ ترامپ استعفا کرد

مشاور امنیت ملی کاخ سفید به دلیل دردسرهایی که از بابت تماس تلفنی با سفیر روسیه و رایزنی برای رفع تحریم های مسکو داشته است، مجبور به استعفا شد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از هیل، «مایکل فلین» مشاور امنیت ملی کاخ سفید به دلیل اتهاماتی مبنی بر رایزنی با دیپلمات های روس برای رفع تحریم های مسکو، از سمت خود کناره گیری کرد.


در همین راستا، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا «کیت کلاگ» را به عنوان جایگزین وی معرفی کرد.


برخی منابع آگاه می گویند که فلین در تاریخ ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۶، روزی که «باراک اوباما» رئیس جمهوری سابق آمریکا دستور اخراج ۳۵ دیپلمات روس را صادر و ۲ نهاد اطلاعاتی روسیه را تحریم کرد، حدود ۵ تماس تلفنی با «سرگئی کیسلیاک» سفیر روسیه در آمریکا داشته است.


فلین در ابتدا موضوع مطرح کردن تحریم ها در تماس با مقامات روس را انکار کرد و «مایک پنس» معاون ترامپ نیز در روز ۲۰ ژانویه با حضور در برابر دوربین رسانه ها؛ خبر انکار وی را رسما اعلام کرد.


اما موضوع زمانی بیخ پیدا کرد که «واشنگتن پست» هفته گذشته به نقل از مقامات آمریکایی، احتمال طرح تحریم ها در تماس های تلفنی فلین را یک بار دیگر مطرح کرد و جالب آنکه فلین هم این احتمال را رد نکرد و در عین حال گفت که حافظه ام به طور ۱۰۰ درصد مرا در تاید صحت این موضوع یاری نمی کند!


مهر نوشت : دیروز دوشنبه، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه، در این باره به خبرنگاران گفت: تاکنون بارها گفته ام که درباره لغو تحریم ها با آمریکا هیچگونه رایزنی انجام نشده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :