موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی شهری

a/117167 :کد

کارت منزلت

کارت «منزلت» بازنشستگان، «بازنشسته» شد

  ﺳﻪشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۱:۵۵
تعداد بازدید : ۲۱۲   
 تحلیل ایران -کارت «منزلت» بازنشستگان، «بازنشسته» شد

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: برخی خدمات به دلیل اینکه نیاز به تأمین بار مالی داشت و از سوی دولت و در بودجه سنواتی توسط مجلس تعریف نشد بازنشستگان را از دریافت این خدمات رایگان با کارت «منزلت» محروم کرد.

به گزارش تحلیل ایران عباس رشیدی با اشاره به نزدیک شدن ایام نوروز و بهره‌مندی بازنشستگان از کارت شناسایی (منزلت)، گفت: برخی دستگاه‌های اجرایی مانند سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برای بازدید بازنشستگان از اماکن باستانی و کاخ موزه‌ها خدمات رایگان ارائه می‌دهد البته در شرایطی که بازنشستگان این کارت منزلت را به همراه داشته باشند.

وی ادامه داد: اما برخی از خدمات دیگر مانند بهره مندی از اماکن ورزشی، بلیت هواپیما یا سایر خدمات به دلیل اینکه نیاز به تأمین بار مالی داشته است و باید از سوی دولت و در بودجه سنواتی توسط مجلس تصویب می‌شد و تعریف نشده است متأسفانه تأمین نشده و بازنشستگان از دریافت این خدمات رایگان محروم شده‌اند.

رشیدی، گفت: طبیعتاً این امکان برای دستگاه‌های اجرایی ارائه کننده این خدمات مهیا نیست که خدمات خود را به بازنشستگان رایگان ارائه دهند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری افزود: البته هدف اصلی این کارت شناسایی یک کارت هویتی بود که دستگاه‌ها در زمان بازنشستگی افراد می‌توانستند از آنها اخذ کنند و در قالب یک کارت هویتی مطرح بود و سپس تعاریف دیگر برایش تعریف شد.

فارس نوشت : وی افزود به دنبال این هستیم در تصویب آ‌یین‌نامه ارتقای شأن و منزلت بازنشستگان شرایطی فراهم شود که وضعیت این کارت‌ها را تقویت کنیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :