موضوعات ‌مرتبط: سیاسی ارتباطات

a/117198 :کد

وزارت اطلاعات

به مسئولان درباره گوشی‌های هوشمند توصیه های امنیتی را داده ایم

  ﺳﻪشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۱:۲۷
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -به مسئولان درباره گوشی‌های هوشمند توصیه های امنیتی را داده ایم

وزیر اطلاعات: وزارت اطلاعات به مسئولان درباره گوشی‌های هوشمند توصیه های امنیتی لازم را ارایه داده است

به گزارش تحلیل ایران  حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی، وزیر اطلاعات در خصوص ارایه توصیه های امنیتی توسط این وزارتخانه به مسئولان رسمی کشور برای عدم استفاده از گوشی‌های هوشمند با برندهای خارجی اظهار کرد که این وزارت ممکن است یک سری نکاتی که اطمینان‌بخش و جنبه راهنمایی امنیتی داشته باشد، را به مسئولان ارایه داده باشد، اما در خصوص عدم استفاده از گوشی های خارجی به ایشان تذکری داده نشده است.

این در حالیست که پیشتر سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اظهار تأسف از اینکه "ما هنوز نتوانسته‌ایم در حوزه تولید گوشی‌های هوشمند تلفن همراه به‌صورت بومی اقدام کنیم"، گفته بود:

ما دستورالعملی تهیه کرده‌ایم برای اینکه مسئولینی که به اطلاعات طبقه‌بندی شده دسترسی دارند، علی‌القاعده مجاز نباشند از گوشی‌های هوشمند که هیچ نوع حفاظتی در این اطلاعات وجود ندارد، استفاده کنند و یا حتی‌الامکان بایستی از گوشی‌های غیرهوشمند برای کاربرد اداری استفاده کنند.
 

بنابراین به نظر می رسد در این مورد برخوردی دوگانه را از مسئولان شاهدیم. شاید بتوان گفت انتظار برای تولید گوشی هوشمند بومی که از امنیت کافی برخوردار باشد انتظار خیلی منطقی نباشد. از طرفی به خطر انداختن اطلاعات و امنیت کشور به واسطه استفاده از گوشی های هوشمندی که هر روز شاهد حملات امنیتی به آنها هستیم نیز اقدامی منطقی به نظر نمی آید.

تابناک نوشت: گویا در حال حاضر بد نباشد که امکانات در دسترس مسئولان بر روی گوشی های هوشمند، همانطور که در بسیاری نقاط دنیا می بینیم، محدود شود تا امنیت اطلاعاتی قابل اعتمادتری فراهم شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :