موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی انتظامی

a/117316 :کد

مدیر ستاد بحران کشور:

هزینه‌های وقوع حادثه ۷ برابر هزینه‌های پیشگیری است

  چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۴:۳۹
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -هزینه‌های وقوع حادثه ۷ برابر هزینه‌های پیشگیری است

جانشین مدیریت بحران و مدیر ستاد بحران کشور گفت: هزینه‌هایی که حوادث مختلف بر دوش دولت می‌گذارد، هفت برابر هزینه‌های پیشگیری در این حوزه است و اگر مسئولان با نگاه به آینده به پیشگیری نگاه کنند، بسیاری از مشکلات کنونی کشور در ب

به گزارش تحلیل ایران مهرداد علی بخشی در سی و دومین همایش فصلی مدیران کل سازمان‌های پزشکی قانونی کشور در قشم، گفت: پیشگیری و آمادگی، دو گام اولیه برای کاهش خسارات جانی و مالی در بحران‌های مختلف است که با برنامه‌ریزی و صرف وقت و آموزش می‌توان به بسیاری از اهداف در این زمینه دست‌یافت.

 

وی مقابله و بازتوانی را از دیگر مؤلفه‌های موردنیاز در مدیریت بحران دانست و افزود: موقع بروز سوانح طبیعی و غیرطبیعی، نقش پزشکی قانونی بسیار حائز اهمیت است و  تشخیص هویت و دریافت سوابق ژنتیک و اثرانگشت، می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در تسریع شناخت قربانیان حوادث ایفا کند.

 

جانشین مدیریت بحران همچنین با اشاره ه وقوع حادثه پلاسکو، افزود: به دلیل سوختگی‌های شدید قربانیان، امکان شناسایی تنها یک فر از روی اثرانگشت میسر شد و بیشتر افراد از طرق دیگر تشخیص هویت شدند.

 

وی فرماندهی حادثه در بحران‌ها را بسیار بااهمیت دانست و افزود: در زمان بروز حوادث، باید فرماندهی به‌صورت یکپارچه انجام شود و با برنامه‌ریزی دقیق و پیاده‌سازی سیستم فرماندهی حادثه، از تمامی ظرفیت‌ها برای کاهش خسارات بعدی استفاده کنیم.

 

ایسنا نوشت: علی بخشی اظهار داشت در سال 95، چارت تشکیلاتی مدیریت بحران در سطح ستاد تغییر کرده و امیدواریم با برنامه‌ریزی بهتر، در زمان بروز حوادث بتوانیم مشکلات را به حداقل برسانیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :