موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/117331 :کد

سفیر ایران در کویت:

سفر رییس جمهور شرایط بهتری برای همکاری های منطقه ای فراهم می سازد

  چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۷:۳۰
تعداد بازدید : ۲۳۸   
 تحلیل ایران -سفر رییس جمهور شرایط بهتری برای همکاری های منطقه ای فراهم می سازد

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت به اهمیت سفر حجت الاسلام و المسلمبن حسن روحانی به کویت اشاره کرد و گفت: این دیدار در پاسخ به دعوت رسمی شیخ صباح الاحمد الصباح امیر دولت کویت و به دنبال دیدار وی از تهران در سال ۲۰۱۴ انجام شد.

به گزارش تحلیل ایران،   روز چهارشنبه ،«علیرضا عنایتی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در گفت و گویی مطبوعاتی افزود:بدون شک این دیدار برای تحقق منافع و گسترش روابط با کشورهای منطقه بوده و نشانی از سیاست اصولی ایران بر ضرورت تعامل سازنده با همسایگان است.


عنایتی افزود: امید می رود دیدار دکتر روحانی از کویت شرایط بهتری برای همکاری های منطقه ای فراهم سازد که نتایج آن در آینده نزدیک آشکار خواهد شد.


وی افزود : مقامات عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران بویژه ریاست محترم جمهوری همواره بر تحکیم روابط منطقه ای و گسترش پیوندهای اخوت و مودت با همسایگان و پرهیز از هرگونه تنش زایی تاکید دارند و این دیدار نخستین گام در زمینه کاهش تنش های منطقه ای و تحکیم پیوندهای دوستی میان دو کرانه خلیج فارس به شمار می آید.


عنایتی یادآورشد: ایران به گفت و گو و مشورت و تبادل نظر اعتقاد دارد و بر این باور است که تفاهم و همفکری دور نمای روشنی برای منطقه ترسیم می کند .


سفیر ایران در کویت گفت: علاوه بر مسائل مورد توجه و اهتمام دو کشور بسیاری از مسائل منطقه ای و بین المللی و راهکارهای مقابله با تروریسم و مهار تکفیر و افراطی گری و طایفه گری از جمله موارد مورد بحث سران دو کشور به شمار می آید.


ایرنا نوشت: دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر چهارشنبه برای دیدار با مقام های عالی کویت، وارد این کشور می شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :