موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی جرائم

a/117351 :کد

سرهنگ حسین رمضانی؛

انگیزه مالی علت اصلی۸۰درصدازجرائم

  چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ — ۲۲:۲۹
تعداد بازدید : ۲۳۴   
 تحلیل ایران -انگیزه مالی علت اصلی۸۰درصدازجرائم

معاون امور بین المللی و حقوقی پلیس فتا ناجا بیان کرد: در کشور ما بیش از ۸۰ درصد جرائم با انگیزه مالی اتفاق می‌افتد، بخشی از جرائم به مباحث اخلاقی و تنها ۲ الی ۳ درصد به جرائم امنیتی، اختصاص دارد.

 به گزارش تحلیل ایران،سرهنگ حسین رمضانی در خصوص جرائمی که در فضای سایبر رخ می‌دهد، اظهار کرد: در کشور ما بیش از  80 درصد جرائم با انگیزه مالی اتفاق می‌افتد، بخشی از جرائم به مباحث اخلاقی و تنها 2 الی 3 درصد به جرائم امنیتی، اختصاص دارد.

 
معاون امور بین المللی و حقوقی پلیس فتا ناجا، مهمترین مشکل فضای مجازی را ناشناس بودن کاربران دانست و افزود: وقتی کاربری وارد اینترنت می‌شود، مشخص نیست چه کسی و از کجا است و به چه دلیلی از اینترنت استفاده می‌کند؟ در حالی که باید مشخص باشد کاربر نهایی، چه کسی و از کجا آمده و برای چه نیتی وارد فضای مجازی شده، بنابراین نباید از یک «آی پی» چند نفر استفاده کنند.رمضانی با رد این موضوع که پلیس فتا تنها در صورت اعلام شکایت افراد برای برخورد با جرائم اقدام خواهد کرد، با اشاره به اینکه چند نوع جرم وجود دارد، تصریح کرد: یکی از این جرائم آن است که جرمی علیه شخصی رخ می‌دهد مانند نشر اکاذیب یا باز کردن یک صفحه جعلی برای یک شخص، که  این‌ها نیازمند شکایت فرد است تا رسیدگی شود.
 
وی گفت: در مواردی مانند آموزش نحوه ساخت مواد مخدر، یا استعمال آن و همچنین عرضه و فروش داروهای تقلبی و غیر مجاز در فضای مجازی که جرائم عمومی است و حیثیت جامعه را خدشه دار می‌کند پلیس منتظر شکایت مردم نمی‌ماند و برای برخورد با این موارد عملیات گسترده‌ای انجام می‌شود.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :