موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی خانواده

a/117453 :کد

در دیدار مولاوردی و معاون نخست‌وزیر ژاپن

برنامه ایران و ژاپن برای ارتقای توانمندی اجتماعی و اقتصادی زنان

  پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ — ۲۰:۵۲
تعداد بازدید : ۱۷۹   
 تحلیل ایران -برنامه ایران و ژاپن برای ارتقای توانمندی اجتماعی و اقتصادی زنان

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، توانمندسازی زنان را یکی از راهبردهای مهم برای استفاده بهتر از ظرفیت‌های ایجادشده در سایه پیشرفت‌های تکنولوژیک و ارتباطاتی دانست.

به گزارش تحلیل ایران ،  شهیندخت مولاوردی در جریان سفر به ژاپن برای شرکت در دومین سمپوزیوم زنان ایران و ژاپن در دیدار تارو آسو معاون نخست‌وزیر و وزیر دارایی ژاپن گفت: تغییر وضعیت و ایجاد ظرفیت‌های جدید ناشی از پیشرفت‌های تکنولوژیک و ارتباطاتی باعث فراهم شدن فرصت‌های بیشتر و مناسب‌تر برای مشارکت و نقش‌آفرینی زنان در عرصه اجتماعی شده است که باید از این فرصت‌ها بهره گرفت.

 

وی با اشاره به سخنان معاون نخست‌وزیر ژاپن درباره تاثیرات نامطلوب جنگ بر زنان، افزود: بزرگترین قربانیان جنگ‌ها زنان و کودکان هستند. حتی بیشترین تاثیر منفی سیاست اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه کشورها که ایران نیز مشمول آنها شده بود، متوجه زنان و کودکان است.

 

مولاوردی اظهار کرد: در حال حاضر منطقه خاورمیانه به طور گسترده‌ای درگیر جنگ و خشونت است که باعث آوارگی زنان و مردان بسیاری شده است و همه ما در قبال این وضعیت مسئولیت داریم.

 

پیشنهاد رئیس‌جمهور ایران به مجمع عمومی سازمان ملل که در قالب قطعنامه WAVE و با اجماع به تصویب رسید، فرصت خوبی برای حل و برون‌رفت از مشکلات ناشی از خشونت و افراطی‌گری در خاورمیانه است.

 

وی تصریح کرد: جهانی شدن فرصت‌های طلایی را برای همه فراهم آورده است. البته این پدیده علاوه بر فرصت، تهدیدهایی هم دارد که باید با هم‌اندیشی آنها را به فرصت تبدیل کنیم.

 

بر اساس این گزارش، تارو آسو - معاون نخست وزیر ژاپن - نیز در این دیدار گفت: گسترش و پیشرفت در زمینه IT در سال‌های اخیر فرصت‌های گسترده و جدیدی برای حضور بیشتر، موثرتر و سازنده‌تر زنان در عرصه‌های اقتصادی و اجتماعی فراهم آورده است.

 

وزیر دارایی ژاپن افزود: متاسفانه آسیب‌های گسترش جنگ در خاورمیانه بیش از هر کس متوجه زنان و کودکان است و امیدواریم جنگ و درگیری‌ها در این منطقه هرچه سریع‌تر خاتمه یابد تا شاهد نقش‌آفرینی بیشتر و موثرتر زنان در اجتماع باشیم.

 

تارو آسو اضافه کرد: ژاپن پس از جنگ جهانی دوم وارد هیچ جنگی نشده و همین فرصت و تمرکز بیشتری برای طراحی و اجرای مسیر پیشرفت در خدمت این کشور قرار داده است و ما امروز به دنبال ارتقای بیش از پیش جایگاه اجتماعی و مدیریتی زنان هستیم که در این زمینه توفیقاتی هم داشته‌ایم.

 

ایسنا نوشت: وی تصریح کرد پدیده جهانی‌شدن به کشورهایی که از تنوع فرهنگی و انسجام فرهنگی بالایی برخوردار بودند، به صورت خیلی جدی وارد نشده و کشور ژاپن نیز با بومی‌سازی و نگاه محلی موفق شده ضمن توسعه جدی کشور، زمینه‌های اصلی فرهنگ و تمدن خود را حفظ کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :