موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/117454 :کد

قاسمی

حضور نظامی نیروهای خارجی؛ عامل بسیاری از ناآرامی ها است

  پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ — ۲۱:۱۵
تعداد بازدید : ۲۴۶   
 تحلیل ایران -حضور نظامی نیروهای خارجی؛ عامل بسیاری از ناآرامی ها است

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات معاون وزیر خارجه انگلیس، گفت: «ما همواره گفته ایم که ثبات درمنطقه باید توسط کشورهای منطقه ایجاد، تامین و تقویت شود.

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، «بهرام قاسمی» پنجشنبه شب افزود: همانگونه که بارها اعلام شده است، آزمایش های موشکی جمهوری اسلامی ایران در راستای برنامه های دفاعی بوده و به هیچ وجه نقض کننده، هیچ یک از تعهدات بین المللی کشورمان نیست.


وی افزود : «سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در منطقه برقراری و تحکیم ثبات بوده و همواره تمام تلاش خود را برای ارتقای امنیت و ثبات درهمکاری با کشورهای منطقه بکارگرفته است.


سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان با اشاره به تلاش های اخیر انگلیس برای بازگشت دوباره به منطقه خلیج فارس گفت: «مصداق بارز نقش مخرب و غیرسازنده حضور نیروهای خارجی در منطقه خلیج فارس را می توان سوء استفاده مقامات بریتانیایی از شرایط منطقه با وارونه جلوه دادن واقعیت ها، توجیه اقدامات مداخله جویانه خود و مصداق بارز یک فرصت طلبی درجهت افزایش حضور نظامی در منطقه خلیج فارس دانست.


ایرنا نوشت: قاسمی اضافه کرد در همین ارتباط، مشارکت انگلیس در تامین تسلیحاتی برخی کشورهای منطقه برای حمله به مردم بی گناه یمن و کشتار افراد غیرنظامی و زنان و کودکان آن کشور را نمونه آشکاراقدامات بی ثبات کننده در منطقه می دانیم.»

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :