موضوعات ‌مرتبط: فناوری موبایل

a/117462 :کد

آیفون 8

آیفون ۸ احتمالا دارای اسکنر سه بعدی لیزری خواهد بود

  پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ — ۲۲:۰۹
تعداد بازدید : ۲۱۹   
 تحلیل ایران -آیفون ۸ احتمالا دارای اسکنر سه بعدی لیزری خواهد بود

آیفون ۸ احتمالا دارای اسکنر سه بعدی لیزری خواهد بود

به گزارش تحلیل ایران،  اپل از مدت ها پیش علاقه خود را به فناوری واقعیت افزوده ابراز کرده و شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند را خریداری کرده است. البته هنوز مشخص نیست که اپل قصد دارد چگونه از این فناوری در محصولات هوشمند خود استفاده کند، البته جدیدترین شایعات از بکارگیری این فناوری در آیفون 8 این شرکت خبر می دهند.


اکنون گزارش جدیدی توسط Rod Hall از شرکت سرمایه گذازی J.P.Morgan منتشر شده که اطلاعات جدیدی در این زمینه ارایه می کند. به گفته Hall، انتظار می رود که اپل در آیفون 8 خود از یک ماژول اسکن لیزری سه بعدی استفاده کند. احتمالا از این ماژول برای اسکن صورت و سایر کاربری های AR در آینده استفاده خواهد شد.

 

گفته می شود که این اسکنر لیزری سه بعدی جایگزین Touch ID شده و نقش یک ابزار امنیتی برای باز کردن قفل آیفون های کاربران را ایفا خواهد کرد. در حال حاضر میزان خطای تاچ آی دی برای باز کردن قفل گوشی ها 1 در 50000 است. اما به نظر می رود که این ماژول اسکن لیزری دقت بسیار بیشتری خواهد داشت، حتی در اولین دفعات استفاده از آن.

 

البته این اولین باری نیست که درباره احتمال جایگزین شدن یک ابزار امنیتی متفاوت به جای Touch IDمی خوانیم، البته پیش از این شایعه شده بود که این ابزار جدید یک اسکنر عنبیه چشم و نه یک اسکنر چهره خواهد بود.

 

تابناک نوشت: در هر حال با توجه به اینکه این شایعات توسط اپل تایید نشده اند نمی توان درباره صحت آنها به صورت کامل مطمئن بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :