موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بانک

a/117479 :کد

روابط عمومی بانک مرکزی؛

افزایش کارمزد خدمات بانکی در دستور کار شورای پول و اعتبار

  جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ — ۰۵:۵۱
تعداد بازدید : ۳۰۲   
 تحلیل ایران -افزایش کارمزد خدمات بانکی در دستور کار شورای پول و اعتبار

شورای پول و اعتبار در جلسه سه شنبه شب خود که مربوط به بررسی مشکلات شبکه بانکی بود تصمیم گرفت بانک مرکزی به منظور بهبود اصلاح ساختار ترازنامه‌ای، برنامه افزایش سهم درآمدی بانک‌ها از محل کارمزد خدمات را تهیه و ارائه کند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، عصر روز سه شنبه در نشست شورای پول و اعتبار گزارش آخرین وضعیت شبکه بانکی و مشکلات موجود در نظام پولی کشور توسط ولی‌‌‌‌ا... سیف، رئیس‌کل بانک مرکزی و رئیس شورای پول و اعتبار برای اعضای شورا تشریح شد.

 
همچنین مواردی نظیر وضعیت دارایی-بدهی و درآمدی-هزینه‌ای بانک‌ های کشور، انباشت دارایی‌های غیرمولد و منجمد در ترازنامه بانک‌ها، افزایش قیمت تمام شده تجهیز منابع، اتکای صرف بانک‌ها به درآمدهای حاصل از اعطای تسهیلات، دغدغه های ناشی از کمبود نقدینگی و دشواری کاهش نرخ‌های سود بانکی متناسب با شرایط و شاخص‌های کلان اقتصادی کشور تشریح و بررسی شد.شورای پول و اعتبار مقرر کرد بانک مرکزی در اسرع وقت راهکارهای مناسب کلان به منظور بهبود اصلاح ساختار ترازنامه‌ای بانک‌ها، تدبیر چالشهای موجود در نظام پولی و بانکی و بهبود روند امور، ازجمله برنامه افزایش سهم درآمدی بانک‌ها از محل کارمزد خدمات بانکی را تهیه و به منظور اتخاذ تصمیم به شورای پول و اعتبار ارائه کند.
 
تابناک نوشت: این در حالی است که خبرگزاری میزان روز سه شنبه گزارش کرد برخی بانک‌ها در روزهای گذشته به طور نا محسوس اقدام به افزایش کارمزد کارت به کارت برای مبلغ یک میلیون از 500 تومان به 700 تومان و مبلغ 2 میلیون از 700 تومان به900 تومان کرده اند و به همین ترتیب با افزایش مبلغ مورد نظر میزان کارمزد از حساب شخص نیز افزایش می‌یابد و در واقع به میزان کارمزد 200 تومان اضافه شده است. این اقدام خلاف بخشنامه بانک مرکزی و غیرقانونی است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :