موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهداشت

a/117495 :کد

معاون سازمان مدیریت بحران؛

مهار بحران آنفولانزای مرغی در کشور

  جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ — ۰۹:۲۴
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -مهار بحران آنفولانزای مرغی در کشور

معاون امور آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور گفت:‌ بحران آنفولانزای مرغی در کشور با همکاری سایر دستگاه‌ها مهار شد.

به گزارش تحلیل ایران، مرتضی اکبرپور (معاون امور آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره آخرین وضعیت آنفولانزای مرغی در کشور اظهار داشت: برای مقابله و مبارزه با آنفولانزای مرغی در استان‌های تحت تاثیر، تحت نظر شخص آقای استاندار ستادی تشکیل شد و به شدت با این بحران مقابله شد.


وی ادامه داد: با اقدامات انجام شده، کانون‌های بحران مدیریت شد و در حال حاضر بلافاصله هر جایی که اعلام کنند واحد آلوده‌ای است، برای انهدام اقدامات لازم صورت می‌گیرد.وی افزود: بنا بر گزارشی که استانداران اعلام می‌کنند، خوشبختانه مشکل خاصی در ارتباط با آنفولانزا وجود ندارد و کانون های بحران مدیریت و کنترل شده است. استانداری با همکاری محیط زیست و ناجا و همچنین سازمان دامپزشکی که متولی موضوع است  و سایر دستگاه‌ها این بحران را تحت کنترل درآورد.


اکبرپور همچنین در رابطه با جلسات تشکیل شده درباره حادثه پلاسکو اظهار داشت: جایابی کسبه پلاسکو هم اکنون در حال انجام است. از سوی دیگر در جلسه‌ای که با مدیریت بحران و سایر دستگاه‌های درگیر برگزار شد، قرار بر این شد که مستندی در رابطه با حادثه پلاسکو ساخته شود و  در نامه‌ای از صدا و سیما خواستیم که مستندات را در اختیار ما بگذارند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :