موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/117517 :کد

انصار الله

دعوت «انصارالله» از مردم یمن برای حضور در راهپیمایی روز جمعه صنعا

  جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۲:۲۰
تعداد بازدید : ۲۵۲   
 تحلیل ایران -دعوت «انصارالله» از مردم یمن برای حضور در راهپیمایی روز جمعه صنعا

انصارالله یمن در بیانیه‌ای مردم و گروه‌های این کشور را به مشارکت در راهپیمایی «وفاداری به شهدا» در عصر روز جمعه فراخواند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از المسیره، شورای سیاسی انصارالله یمن از تمام مردم و گروه های یمنی دعوت کرد که در راهپیمایی عصر جمعه در منطقه «باب الیمن» در صنعا برای اعلام وفاداری به شهدا شرکت کنند.

 جنگنده های ائتلاف سعودی حدود دو سال است که مردم مظلوم و بی دفاع یمن را آماج حملات ددمنشانه خود قرار داده اند و در همین راستا جنگنده های سعودی روز چهارشنبه با حمله به مجلس عزاداری زنانه در روستای شراع در منطقه ارحب واقع در استان صنعا دستکم هشت زن و کودک را شهید و شمار دیگری از شرکت کنندگان در این مراسم را زخمی کردند.

تسنیم نوشت : پیش از این «هشام شرف» وزیر خارجه دولت وحدت ملی یمن در  دو نامه جداگانه به آنتونیو گوترس دبیرکل و زید بن رعد الحسین کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل تداوم تجاوزگری وحشیانه و بدون بازخواست سعودیها در برابر انظار عمومی جهان را محکوم و آن را نقض همه قوانین و موازین بین المللی ضامن حقوق غیرنظامیان بی پناه دانست و از جمله به جنایت روستای شراع اشاره کرد و گفت که جنگنده های سعودی ابتدا به این مجلس عزاداری حمله کردند و سپس نیز نیروهای امدادرسان را هدف قرار دادند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :