موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/117521 :کد

تحولات سوریه

جعفری: ترکیه نمی‌تواند همزمان آتش افروز و آتش نشان باشد

  جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۳:۱۰
تعداد بازدید : ۲۸۹   
 تحلیل ایران -جعفری: ترکیه نمی‌تواند همزمان آتش افروز و آتش نشان باشد

بشار جعفری نماینده دائم سوریه درسازمان ملل متحد و رئیس هیات دولت این کشور در مذاکرات آستانه پایتخت قزاقستان گفت: ترکیه نمی تواند همزمان آتش افروز و مسئول آتش نشانی جنگ در سوریه باشد.

به گزارش تحلیل ایران بشار جعفری در حاشیه مذاکرات آستانه 3 اعلام کرد که ترکیه باید به مصوبه های این اجلاس احترام گذاشته و نیروهای خود را از سوریه خارج کند.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از سخنان جعفری نوشت: ترکیه به عنوان یکی از سه کشور تضمین کننده مذاکرات آستانه، باید مرزهای خود را به روی تروریست ها ببندد.

وی همچنین بر ضرورت رعایت حق حاکمیت ملی سوریه تاکید کرد و خروج نیروهای ترکیه را از این کشور خواستار شد.

در مذاکرات آستانه که به ابتکار ایران، روسیه و ترکیه سه دور آن برگزار شده است، برای نخستین بار هیات دولت و نمایندگان چندین گروه از مخالفان مسلح امضا کننده پیمان آتش بس فراگیر (برقرار شده از 10 دی ماه)، رو در رو مذاکره می کنند.

اعضای ثابت این نشست ها افزون بر دو هیات دولت سوریه و مخالفان مسلح، قزاقستان به عنوان میزبان، سازمان ملل، ایران، ترکیه و سوریه به عنوان متولیان مذاکرات هستند.

العالم نوشت : در این نشست ها برای تعیین سازو کار نظارت بر آتش بس و تشکیل گروه کاری قانون اساسی جدید سوریه مذاکره می کنند که آخرین دور آن دیروز برگزار شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :