موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/117540 :کد

رژیم صهیونیستی

رژیم صهیونیستی با تخریب منازل فلسطینی‌ها در سال ۲۰۱۶ رکورد زد

  جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۵
تعداد بازدید : ۱۷۸   
 تحلیل ایران -رژیم صهیونیستی با تخریب منازل فلسطینی‌ها در سال ۲۰۱۶ رکورد زد

یک گروه حقوق بشری گزارش داد، رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۶ تخریب منازل فلسطینی‌ها در اراضی اشغالی را تسریع بخشید به طوری که در ۱۲ سال گذشته بی سابقه بوده است.

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از شبکه خبری راشاتودی، گروه حقوق بشری "B`Tselem" می‌گوید کمپین تخریب منازل فلسطینی‌ها در سال ۲۰۱۶ بار دیگر از سر گرفته شد. سال گذشته میلادی، اسرائیل ۲۷۴ منزل در کرانه باختری بجز قدس شرقی را منهدم کرد و باعث بی خانمانی ۱۱۳۴ فرد شامل ۵۹۱ کودک شد.

 

در قدس شرقی نیز مقام‌های اسرائیلی ۷۳ منزل را در سال ۲۰۱۶ منهدم کردند در حالیکه ۱۵ منزل دیگر نیز توسط صاحبانشان یا به دستور مقام‌های شهری تخریب شد. این اقدامات باعث بی خانمانی ۲۹۵ تن شامل ۱۶۰ کودک شد. مقام‌های اسرائیلی همچنین ۴۸ ساختمان غیر مسکونی را نیز منهدم کردند.

 

این گروه حقوق بشری در ادامه گزارش خود آورده است:‌ با وجود تفاوت‌ها میان منطقه C و قدس شرقی، مقام‌های اسرائیلی به دنبال کمتر کردن تعداد فلسطینی‌ها هستند. مقام‌های اسرائیلی با بهانه کردن غیرقانونی بودن این سازه‌ها، آنها را منهدم می‌کنند.

 

گروه‌های حقوق بشری می‌گویند رژیم صهیونیستی با ندادن مجوزهای لازم به فلسطینی‌ها باعث می‌شود تا آنها به صورت غیرقانونی اقدام به ساخت و ساز کنند.

 

به گفته همین گروه‌های حقوق بشری، اینها بخشی از سیاست‌های تل آویو برای سخت کردنرایط زندگی برای فلسطینی‌ها و مجبور کردن آنها برای ترک محل سکونتشان است.

 

ایسنا نوشت: مقام‌های اسرائیلی این اتهامات را رد کرده‌اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :