موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/117541 :کد

علم‌الهدی:

ملاک مشروعیت نظام ولایت فقیه است

  جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۸
تعداد بازدید : ۳۰۸   
 تحلیل ایران -ملاک مشروعیت نظام ولایت فقیه است

امام جمعه مشهد گفت: ملاک مشروعیت نظام ولایت فقیه است.

به گزارش تحلیل ایران آیت‌الله سیداحمد علم الهدی ‌امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با بیان اینکه گاهی تکرار در جریان‌ها و برنامه‌هایی که در جامعه می‌گذرد باعث می‌شود در بینش ما چهره عادی و طبیعی پیدا کرده و از تحلیل‌های دقیق بر روی مسئله غافل شویم، اظهار کرد: مسئله راهپیمایی 22 بهمن که هر ساله با عظمت و ابهت در جامعه اجرا شده و در حال توسعه و گردش است نیز از این جریان‌هاست.

 

وی ادامه داد: برخی کارشناسان اجتماعی و گزارشگران داخلی و حتی گزارشگران خارجی هم راهپیمایی 22 بهمن امسال را در کشور 70 درصد بیشتر و قوی تر از سال گذشته ارزیابی کردند.

 

علم‌الهدی با اشاره به اینکه این افزایش حضور در حالی اتفاق می‌افتد که مردم گله‌مندند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیر خود سه مرتبه فرمودند مردم گله‌مندند، مردم از تبعیض، کم کاری، پیشرفت نکردن کارها، بی‌اعتنایی به مشکلاتشان گله‌مندند. امسال سال اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی بود و با وجود اینکه یک ماه بیشتر از سال باقی نمانده و  از ابتدا هم اعلام شد اقدام و عمل، این اقدام و عمل چه بوده است؟

 

وی با بیان اینکه مسئولین بیایند، گزارش داده و بگویند در اقتصاد مقاومتی چه کرده‌اند، خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته چه اندازه روابط اقتصادی و تجاری خود را با دنیا قطع کرده و به درون خودمان وابسته شدیم؛ پیش از این بسیاری از فناوری‌هایمان مخصوصا در صنعت نفت توسط خودمان اداره می‌شد اما درحال حاضر دیگران آمده‌اند آن‌ها را تصرف کرده‌اند، آیا این معنای اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی است؟

 

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با تاکید بر اینکه با وجود گله‌مندی شرکت مردم در راهپیمایی   22 بهمن امسال به تشخیص کارشناسان و گزارشگران داخلی و خارجی 70 درصد بیشتر از سال گذشته بود، گفت: چگونه مردم به صحنه آمدند، مردم چه می‌خواهند؟ مردمی که در تامین معیشت خود در مضیقه‌اند، مردمی که می‌بینند مسئولین به بحران‌های زندگیشان بی‌توجه‌اند. مقصود از مسئولین تنها مسئولین اجرایی نیست، مسئولین حتی مجلس و مسئولان بومی و دستگاه‌های دیگر و به طور کلی همه مسئولین به مشکلات مردم بی‌توجه‌اند.

 

وی افزود: مردم گله‌مندند، مردم از معیشت، بیکاری و گرانی گله دارند. مردم از اینکه بعضی خانواده‌ها حتی به مایحتاج اولیه زندگی خود دسترسی ندارند گله‌مندند، اما در عین حال با تمام گله‌مندی، 70 درصد بیشتر از سال‌های گذشته در راهپیمایی شرکت کردند.

 

امام جمعه مشهد بیان کرد: مردم در این انقلاب به دنبال چه هستند که گرایششان به انقلاب بیشتر شده و بیشتر در راهپیمایی شرکت کردند، از این انقلاب چه می‌خواهند و در این انقلاب چه می‌بینند که روزبه‌روز به این انقلاب وابسته‌تر شده‌اند، اکثر مردمی که در راهپیمایی شرکت کردند افرادی بودند که نه پیروزی انقلاب را دیدند، نه امام را دیدند، نه هشت سال دفاع مقدس را دیدند، نه جنایات و مفاسد نابه‌کارانه مزدوران نظام ستم‌شاهی را دیدند و در بستر همین نظام با کمبودها و کاستی‌ها مواجه شدند.

 

وی با تاکید بر اینکه بر این پرسش که مردم از این انقلاب چه می‌خواهند که از آن دست بر نداشته و روزبه‌روز وابستگی و دل‌دادگیشان به این انقلاب شدیدتر می شود، تصریح کرد: این مردم دین می‌خواهند و دین خود، اسلام را در این انقلاب دیده‌اند و به دینشان علاقه‌مندند، این مردم دین خود را در این انقلاب دیدند و دینشان در این انقلاب است و برای دفاع از دین خود پای انقلاب ایستاده‌اند.

علم‌الهدی با اشاره به اینکه با وجود اختلاف نظرها خواسته‌های همه مردم با هم یکی‌ است، عنوان کرد: ممکن است مردم در منافع شخصی، سلیقه‌ها و نظریات سیاسی با هم اختلاف داشته باشند، ممکن است مردم امثال من را نپسندند و نخواهند، اما مردم دینشان را می‌خواهند آن چه مردم را به هم گره زده و مردم را به هم کاملا پیوند داده دین است، لذا این مردم به هم پیوند خورده و جدا شدنی نیستند.

 

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با رد ادعای آشتی ملی، گفت: آقایی که عمله فتنه 88 بوده می‌گوید آشتی ملی، آشتی ملی یعنی چه، مگر ملت با هم قهراند؟ آنان که می‌گویند آشتی ملی، آیا راهپیمایی عظیم 22 بهمن را دیده‌اید و می‌گویید آشتی ملی؟  

 

وی ادامه داد: یک جریان سیاسی در سال 88 رای مردم را قبول نکرد و برنده انتخابات را از صندوق‌های مالامال از رای مردم نپذیرفت و گفت ما با این صندوق‌ها و رای مردم برنده نداریم، بلکه برنده ما با اردوکشی‌های خیابانی آن هم با ساپورت ارتش رسانه‌ای غرب و خبر پراکنی بی‌بی‌سی، سفارش اوباما و انگلیس مشخص می‌شود و با این‌ها مردم را به خیابان آورده و اردوکشی خیابانی راه انداختندکه پشت آن آمریکا و انگلیس و غرب اسرائیل بود. آن‌ها می‌خواستند اینگونه تعیین برنده کنند.

 

امام جمعه مشهد اظهار کرد: مردم با این‌ها قهر کردند و از این‌ها متنفر شدند و در 9 دی با حرکت‌های میلیونی در سراسر کشور، نفرت و انزجار خود از آن‌ها را اعلام کردند. مقام معظم رهبری و مردم 8 ماه صبوری کردند، اما دیدند این‌ها روز به روز جنگشان با نظام و انقلاب و اسلام شدیدتر می‌شود و لذا نفرتشان را به نمایش گذاشتند.

 

وی با تاکید بر اینکه این‌ها عددی نیستند که مردم با آنان آشتی کنند، بیان کرد: به گفته مقام معظم رهبری، این‌ها یک قطره در اقیانوس مردم هم نیستند، با چه کسی مردم بیایند آشتی کنند.

 

وی با بیان اینکه دین در این انقلاب و نظام یک مظهر بیشتر ندارد و آن ولایت فقیه و مقام معظم رهبری است، گفت: چون ملاک مشروعیت و دینی بودن نظام، مقام رهبری و ولایت فقیه است، اگر تنفیذ مقام معظم رهبری نباشد یک رییس جمهور حتی اگر 90 درصد رای را هم بیاورد باز حکومتش نامشروع است و تنها با تنفیذ ولایت فقیه است که حکومتش شرعیت پیدا می‌کند. عشق به خدا و دین است که مردم را در 22 بهمن به خیابان‌ها می‌آورد و مظهر دین هم تنها مقام معظم رهبری است.

 

علم‌الهدی با اشاره به اینکه جریان‌های سیاسی باید حساب خود را در این نظام مشخص کنند، بیان کرد: جریان‌های قدرت‌یاب فرصت‌طلبی که هر انتخاباتی نزدیک می‌شود شاخ و شانه کشیده و گارد می‌گیرند تا با همه توان به عرصه قدرت‌یابی و فرصت‌طلبی بیایند این را بفهمدند اگر بخواهند با زاویه داشتن با رهبری وارد این عرصه شوند مردم به دهانشان مشت می‌زنند.

 

وی اضافه کرد: افرادی که ژست مصنوعی مقوایی آکادمیک به خود گرفته و نظراتی در برابر نظر و رای رهبری اعلام  می‌کنند این را بدانند 38 سال تجربه نشان می‌دهد هرکس با این ژست آمده جز ذلت، فلاکت و بدبختی و طرد و نفرت چیزی از این مردم ندیده. بنی‌صدر ملعون که همه جا عربده می‌کشید من 11 میلیون رای دارم  الان کجاست؟ مردم ممکن است یک روزی برای حفظ مصالح نظام و براثر برداشتی که از یک نفر دارند به او رای دهند، اما در اولین مرحله‌ای که احساس کنند او با رهبری زاویه دارد همان‌هایی که به او رای دادند دشمن شماره یک او می‌شوند. 

 

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه 9دی 88 نشان داد بخش عظیمی از آن 13 میلیونی که به بعضی سران فتنه رای داده بودند، از آن‌ها ابراز نفرت و برائت کردند، خاطرنشان کرد: مردم دین دارند و دین خود را می‌خواهند، شماهایی که از این مسیر دور هستید بروید برای قدرت‌یابی و فرصت‌طلبی خود فکر دیگری بکنید و راه دیگری پیش بگیرید، حتی اگر با ماسک نفاق و چهره‌ای منافقانه هم بیایید و از گذشته خود ابراز ندامت کنید با این حال مردم منافق را خوب می‌شناسند.


ایسنا نوشت:  اینکه چهار تا و نصفی آدم در جریان‌های سکولار و لائیک دور هم نشسته و حلقه‌هایی درست کرده و سر چند اصل با هم بیعت کنند که رابطه با آمریکا درست شده و حلقه مقاومت شکست بخورد و تجهیزات دفاعی و نظامی ما رو به کاهش رود، این افکار خیالات افسانه‌ای و باطل است؛ 38 سال عمر انقلابی این مردم نشان داده این مردم فساد و زاویه با رهبری را می‌شناسند، ماسک‌ها و ژست‌های دروغین را خوب می‌شناسند و مردم گول دروغ نمی‌خورند و  این یک واقعیت است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :