موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صنعت ، معدن ، تجارت

a/117564 :کد

فرش ایرانی؛

رونق فروش فرش ایرانی در بازار های آمریکا

  شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ — ۰۸:۳۵
تعداد بازدید : ۱۳۹۲   
 تحلیل ایران -رونق فروش فرش ایرانی در بازار های آمریکا

رئیس مرکز ملی فرش ایران اعلام کرد : مطابق با تقویم ایران در طول ۱۰ ماه اول امسال فرش های ایرانی به ارزش ۶۹ میلیون دلار به ایالات متحده آمریکا صادر شده است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از Russia Today، این مقام ایرانی که با رسانه داخلی مصاحبه کرده است گفت : سال گذشته هیچ فرشی صادر نشده است.جمهوری اسلامی ایران به محض برداشته شدن تحریم های بین المللی علیه برنامه هسته ای کشورش صادرات فرش دستباف خود به ایالات متحده را دوباره از سر گرفت. آمریکا در سپتامبر 2010 واردات فرش و سایر کالاهای ایرانی را تحریم کرده است. این تحریم به این معنا است که هیچ تبعه آمریکا نمی تواند فرش های ایرانی را خرید و فروش کند حتی اگر خارج از جمهوری اسلامی خریداری شده باشد.

از دست دادن بازار بزرگی مانند بازار آمریکا باعث به وجود آمدن یک کاهش 30 درصدی در صادرات فرش نفیس دستباف ایرانی شد. بنابر خبرگزاری رسمی انگلیسی زبان ایران پرس تیوی، در ایالات متحده فرش های ایرانی از 5 هزار دلار تا 200 هزار دلار به فروش می رسند. قیمت فرش ها بستگی دارد به جنس فرش، طرح و ظرافت آن ها.صنایع دستی ایران در حدود یک میلیون بافنده فرش را مشغول کار می کند که از این تعداد 700 هزار نفر از آن ها در حال کار به صورت تمام وقت هستند.

بعد از برداشته شدن تحریم ها جمهوری اسلامی ایران فرش های خود را به 80 کشور در سرتاسر دنیا به ارزش 275 میلیون دلار صادر کرده است که 19 درصد بیشتر از زمان مشابه در سال گذشته می باشد.  با اینحال تاجران ایرانی نگران سخت شدن قوانین و مقررات واردات توسط دولت جدید کاخ سفید هستند.اوایل این ماه بعضی از رسانه های داخلی از رازی میری معاون انجمن صادرکنندگان فرش ایران نقل کردند که مقامات آمریکایی  برای واردات محصولات ایرانی و عرضه آن ها به کشور ثالث محرومیت ایجاد کرده اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :