موضوعات ‌مرتبط: فناوری شرکت ها

a/117631 :کد

اینترنت اپراتورها

تعداد مشترکان اینترنت اپراتورها چقدر است؟

  شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۵
تعداد بازدید : ۲۳۴   
 تحلیل ایران -تعداد مشترکان اینترنت اپراتورها چقدر است؟

تعداد مشترکان اینترنت اپراتورها چقدر است؟

 

به گزارش تحلیل ایران  وزارت ارتباطات به تازگی گزارشی منتشر کرده که براساس آن تعداد مشترکان 3G و 4G اپراتورهای مختلف تلفن همراه به تفکیک بیان شده و در نهایت تعداد مشترکان اینترنت هر سه اپراتور مورد اشاره قرار گرفته است. مروری بر آمارهای ارائه شده نشان می دهد که از نظر تعداد مشترک اینترنت پهن‌باند موبایل به ترتیب اپراتورهای اول، دوم و سوم در رده‌های اول تا سوم جدول تعداد مشترکان اینترنت قرار دارند.

براین اساس، اپراتور اول ارتباطی یا شرکت همراه اول بالغ بر 12 میلیون و 814 هزار مشترک 3G و حدود 297 هزار مشترک4G دارد که درمجموع تعداد مشترکان اینترنت این اپراتور به بیش از 13 میلیون و 111 هزار مشترک می‌رسد.

اپراتور دوم یا شرکت ایرانسل نیز در حوزه 3Gحدود 10 میلیون و 468 هزار و 500 مشترک و در حوزه 4G حدود یک میلیون و 612 هزار مشترک دارد که در مجموع می‌توان تعداد مشترکان اینترنت این اپراتور را بالغ بر 12 میلیون و 80 هزار مشترک دانست.

بدین ترتیب، در حوزه اینترنت موبایل اپراتور اول ارتباطی دارای تعداد بیشتری از مشترک بوده و در حوزه 4G تعداد مشترکان اپراتور دوم پیشی گرفته است. همچنین اپراتور سوم یا رایتل نیز طبق آمار حدود یک میلیون و 979 هزار مشترک اینترنت دارد که البته در آمارهای ارائه شده صحبتی از مشترکان 4G رایتل به میان نیامده است.

تابناک نوشت: طبیعی است در تعداد مشترکان اینترنت اپراتورها، ضریب نفوذ آنها و سهمی که از بازار تلفن همراه دارند تاثیرگذار بوده و هرچه تعداد مشترکان یک اپراتور بیشتر باشد احتمال بالارفتن کاربران اینترنت آن نیز افزایش می‌یابد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :