موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حمل و نقل

a/117644 :کد

نرخ کرایه

نرخ تورم مبنای افزایش نرخ کرایه‌های سال آینده

  شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۶:۰۹
تعداد بازدید : ۱۷۹   
 تحلیل ایران -نرخ تورم مبنای افزایش نرخ کرایه‌های سال آینده

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از لزوم واقعی شدن نرخ کرایه وسایل حمل و نقل عمومی خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران مازیار حسینی  درباره افزایش نرخ کرایه وسایل حمل و نقل عمومی در سال جدید گفت: نرخ پیشنهادی شهرداری تهران به میزان متوسط افزیش نرخ تورم است.

وی با بیان اینکه لازم است قیمت‌ها به سمت واقعی شدن سوق داده شوند، گفت: باید به سمتی حرکت کنیم که نرخ کرایه وسایل حمل و نقل عمومی واقعی شده و تنها به یک قشری که نیازمند دریافت یارانه هستند، سوبسید ارائه شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه لازم است سیاست کلی درخصوص تعیین نرخ کرایه وسایل حمل و نقل عمومی تغییر کرده و به سمت واقعی شدن قیمت‌ها برویم، گفت: اگر قیمت‌ها واقعی شود، می‌توان به توسعه و نگه‌داشت وسایل حمل و نقل نیز امیدوار بود و به تنها به یک قشر خاص که نیازمند هستند، یارانه ارائه شود، چراکه معتقدیم بخش زیادی از جامعه توانایی پرداخت هزینه واقعی را دارند.

حسینی با بیان اینکه ما می‌خواستیم که سیاست کلی در خصوص تعیین نرخ کرایه‌ها تغییر کرده و به سمت واقعی شدن برود، اما به دلیل شرایط اقتصادی جامعه، متوسط افزایش نرخ در حد نرخ تورم است، گفت: اگر می‌خواهیم حمل و نقلی توسعه یافته و قوی داشته باشیم باید کرایه آن نیز واقعی باشد.

پیش از این ابوالفضل قناعتی  بااعلام اینکه شهرداری تهران پیشنهادات خود را در خصوص افزایش نرخ کرایه وسایل حمل و نقل عمومی در سال 96 به کمیسیون حمل و نقل ارائه کرده است، گفت: پیشنهاد شهرداری برای کرایه اتوبوس بخش خصوصی، افزایش نرخ حدودا 20 تا 30 درصد بوده است و از آنجایی که نرخ کرایه اتوبوس‌های دوکابین که طی سال‌های گذشته افزایش نداشته است، این بار در لایحه پیشنهادی شهرداری در سال 96 رشد 50 درصدی داشته است.

وی با بیان اینکه هنوز پیشنهاد شهرداری برای افزایش نرخ کرایه تاکسی نیامده است، گفت: در بخش مترو نیز افزایشی در حوزه بلیت‌های دو سفره نداشته‌ایم اما شهرداری پیشنهاد افزایش 50 درصدی نرخ بلیت تک سفره را ارائه کرده است.

ایسنا نوشت : عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه در جلسات هفته آتی کمیسیون این موضوع بررسی می‌شود، افزود به نظر اعضای شورای شهر تهران این افزایش معقول نیست و قطعا پس از بررسی‌های بیشتر نظر خود را اعلام خواهیم کرد اما به نظرمان این ارقام پیشنهادی، با توجه به شرایط معیشتی مناسب نیست.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :