موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/117653 :کد

انفجار بغداد

شورای امنیت به شدت انفجار بغداد را محکوم کرد

  شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۷:۲۸
تعداد بازدید : ۱۵۸   
 تحلیل ایران -شورای امنیت به شدت انفجار بغداد را محکوم کرد

شورای امنیت امروز (شنبه) به شدت انفجارها در نمایشگاه‌های فروش مستقیم در منطقه البیاع در جنوب بغداد را محکوم کرد.

به گزارش تحلیل ایران ، شورای امنیت در بیانیه‌ای اعلام کرد که کشورهای عضو این شورا به شدت حملات تروریستی وحشیانه و بزدلانه که در عراق از جمله در بغداد در 16 فوریه 2017 صورت گرفت و به کشته شدن دست کم 50 تن و زخمی شدن ده‌ها انجامید، محکوم می‌کنند.

شورای امنیت اعلام کرد که اعضای این شورا همدردی عمیق خود را با خانواده‌های قربانیان و ملت و دولت عراق ابراز می‌دارند و به آنها تسلیت می‌گویند و برای مجروحان شفای هرچه سریع‌تر را آرزومندند.

کشورهای عضو شورای امنیت طبق این بیانیه تاکید کردند که تروریسم با تمامی مظاهر و نمودهایش یکی از خطرناک‌ترین تهدیدها علیه امنیت و صلح بین المللی است و عاملان این کشتارها باید مجرم شناخته شوند و نیازی به این امر وجود دارد که عاملان و حامیان مالی و طراحان این اقدامات به دست عدالت سپرده شوند.

این کشورها بر لزوم این امر تاکید کردند که تمامی کشورها با تهدیدها علیه امنیت و صلح بین المللی که ناشی از اقدامات تروریستی است، با تمامی ابزارهای موجود مقابله کنند.

شورای امنیت تمامی کشورها را بر اساس تعهداتشان در قانون بین المللی و قطعنامه‌های ذی ربط شورای امنیت به این امر ترغیب کرد که به صورت کارآمد با تمامی مسئولان ذی ربط همکاری داشته باشند.

ایسنا نوشت : فرماندهی عملیات بغداد روز پنج شنبه از کشته و زخمی شدن ده‌ها تن در انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در منطقه البیاع در جنوب بغداد خبر داد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :