موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حمل ونقل

a/117783 :کد

شورای شهر

افزایش ۱۵ درصدی نرخ اتوبوس و ۲۰ درصدی مترو در سال آینده

  یکشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۷:۴۶
تعداد بازدید : ۲۲۷   
 تحلیل ایران -افزایش ۱۵ درصدی نرخ اتوبوس و ۲۰ درصدی مترو در سال آینده

رییس کمیته عمران شورای شهر تهران از افزایش نرخ کرایه اتوبوس بخش خصوصی و شهرداری و همچنین نرخ بلیت مترو در کمیسیون حمل و نقل شورای شهر خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران اقبال شاکری، با اشاره به جلسه کمیسیون حمل و نقل درخصوص تعیین نرخ کرایه وسایل حمل و نقل عمومی گفت: پس از رایزنی‌های انجام شده، اعضای کمیسیون افزایش 15 درصدی نرخ کرایه اتوبوس‌های بخش خصوصی (تک‌کابین) را مورد تصویب قرار دادند.

وی با بیان اینکه اتوبوس‌های دوکابین (بی‌آرتی) متعلق به شهرداری است و کرایه آنها براساس میزان پیمایش محاسبه شده است ادامه داد: کرایه این اتوبوس‌ها تا 10 کیلومتر 300 تومان، 10 تا 15  کیلومتر 400 تومان و بیش از 15 کیلومتر پیمایش 500 تومان تعیین شده است.

رییس کمیته عمران شورای شهر تهران در مورد افزایش نرخ مترو نیز گفت: بلیت مترو 20 درصد افزایش خواهد داشت و نکته قابل تأمل در این نرخ‌های جدید آن است که از سال بعد و پس از تأیید فرمانداری  پول خرد حذف شده و اعداد به صورت رند در نظر گرفته شده‌اند.

ایسنا نوشت : شاکری افزود این نرخ‌های تعیین شده در کمیسیون مصوب شده و باید برای بررسی و تایید نهایی به صحن علنی شورای شهر تهران برده شود تا به تصویب برسد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :