موضوعات ‌مرتبط: فناوری گوشی

a/117813 :کد

موبایل

محافظ‌های نمایشگر مایع به زودی موبایل ها را از خش نجات می دهد

  یکشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۵ — ۲۳:۱۴
تعداد بازدید : ۲۶۸   
 تحلیل ایران -محافظ‌های نمایشگر مایع به زودی موبایل ها را از خش نجات می دهد

محافظ‌های نمایشگر مایع به زودی دستگاه‌های هوشمند شما را از خط و خش نجات خواهند داد

به گزارش تحلیل ایران،  یکی از نگرانی‌های اصلی مالکان گوشی‌های هوشمند خط و خش افتادن نمایشگر دستگاه است و به همین دلیل افراد از لایه‌های محافظتی مختلفی برای سالم ماندن نمایشگر خود استفاده می‌کنند. اکنون شرکت ProtectPax پروژه جدیدی را در وب سایت IndieGoGo راه اندازی کرده که آن را به عنوان یک محافظت شیشه مایع به منظور مقاوم کردن انواع نمایشگرها معرفی کرده است.

به نظر می‌رسد که این محصول جدید یک "نانو پروتکتور" باشد که توسط شرکت‌های بزرگ در صنعت هوا و فضا مورد استفاده قار می‌گیرد. نانوذرات تیتانیوم دی اکسید درون این ژل می تواند شیارهای بسیار ریز موجود در نمایشگرهای گوشی‌های هوشمند را پر کرده و در نتیجه نمایشگر را در برابر انواع ضربه مقاوم کند.
 

ظاهرا این لایه محافظ درست مانند یاقوت مقاوم بوده و مانند یک فیلتر اپتیکال عمل می‌کند به این ترتیب نمایشگر گوشی در مقایسه با زمانی که از کارخانه خارج شد، بسیار یکنواخت‌تر خواهد بود. استفاده از این نمایشگر نیز بسیار ساده است تنها کافی که نمایشگر گوشی خود را کامل خشک کنید سپس با استفاده از پارچه مخصوصی که درون بسته بندی قرار داده شده است ProtectPax را روی نمایشگر بمالید و 10 دقیقه صبر کنید تا شیشه کاملا شفاف شود. از این پس نمایشگر گوشی شما در برابر انواع ضربه، خط و خراش یا حتی سقوط از ارتفاع مقاوم خواهد بود.


تیم تولیدکننده ProtectPax مدعی است که این محصول علاوه بر گوشی‌های هوشمند برای طیف گسترده تری از سایر دستگاه‌ها برای مثال ساعت‌های هوشمند یا معمولی، عینک، نمایشگر تلویزیون، لپ تاپ و دوربین‌های دیجیتال قابل استفاده است.

 

تابناک نوشت: ایده استفاده از یک لایه محافظ مایع برای نمایشگر که میزان اثربخشی آن درست مانند شیشه حرارت دیده باشد، کمی عجیب به نظر می رسد اما این اولین باری نیست که شاهد تولید چنین محصولی بوده‌ایم و پیش از این نیز شرکت مالزیایی EMark Global محصول مشابهی را شامل پوشش نانوذره طراحی کرده بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :