موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب

a/117963 :کد

جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی؛

تعیین ساز و کار سازمانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب در مجمع عمومی

  ﺳﻪشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۵ — ۰۷:۲۳
تعداد بازدید : ۲۱۴   
 تحلیل ایران -تعیین ساز و کار سازمانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب در مجمع عمومی

عضو هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: در مجمع عمومی سازوکار سازمانی جبهه به تایید و تصویب خواهد رسید.

 

به گزارش تحلیل ایران، مهدی چمران عضو هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم،‌ با اشاره به برگزاری مجمع عمومی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، اظهار داشت: جبهه در آغاز راه است و برای داشتن یک پشتوانه محکم و حرکت در مسیری که خود برای عنوان نیروهای انقلاب ترسیم کرده واقعاً باید انقلابی عمل کند.

وی ادامه داد: برگزاری مجمع 3 هزار نفری اقدام خوبی است که بخش کوچکی از همه نیروهای انقلابی سراسر کشور در آن حضور دارند و به نوعی این افراد نمایندگانی هستند که براساس انتخابات آراء انتخاب نشدند.عضو هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی افزود: قرار است نمایندگان استان‌ها در این نشست اصول کار جبهه را معین و برنامه‌ریزی کنند تا بتوانیم کار را جلو ببریم و این مجموعه بتواند براساس آرای همگان، راه، روش و راهبرد انقلابی خود را ترسیم کند.در واقع قرار است در این مجمع، جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی هم سازوکار سازمانی خود را به تایید و تصویب عموم برساند و هم از نظرات کل جامعه استفاده کند تا شورای مرکزی که برگزیدگان همین گروه خواهند بود، انتخاب شوند.

وی تصریح کرد: انتخاب اعضای شورای مرکزی این جبهه از جمع کثیر و نمایندگان مردمی صورت می‌پذیرد و فقط به تعداد اندکی که برای مردم تصیم بگیرند، ختم نمی‌شود، البته ممکن است نتایج هر دو یکی باشد یا انتظار به یک جا برسد، ولی قطعاً زمانی که نظرات همه مردم به صورت گسترده توسط نمایندگان‌شان درخواست می‌شود از یک پشتوانه بسیار محکمی برخوردار است.عضو هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه آینده این جبهه به میزان حمایت‌های مردمی بستگی دارد، گفت: البته تلاش اعضای شورای مرکزی جبهه اهمیت زیادی دارد و آنها باید به گونه‌ای فعالیت کنند که نشان دهند برای انتخابات ریاست‌جمهوری تنظیم کار و برنامه‌ریزی نکرده‌اند و این انتخابات یکی از برنامه‌های آنهاست.

چمران با تاکید بر اینکه برخورداری از یک تشکل که با نیروهای انقلاب و فراتر از احزاب شکل می‌گیرد، ضروت کشور است، گفت: در این مسیر هر چه آگاه‌سازی و ارتباط و تعاملات مردمی گسترده‌تری صورت گیرد و جذب نیروهای مردمی بیشتر شود، قاعدتا موفقیت بیشتر خواهد بود. البته باید توجه کرد که اصل مسئله، توکل به خدای بزرگ و صداقت و صراحت است. اعضای جبهه به این 31 نفر نمایندگی می‌دهند تا اقداماتی در جهت اهداف جبهه انجام دهند و اصل بر این انتخاب، همکاری و همفکری و یک روش مردم‌سالاری دینی است تا بر این اساس بتوانند نظرات خود را اعلام کنند.

عضو هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تاکید کرد: از آنجا که جمع‌بندی نظرات چند هزار نفر مشکل است، این تصمیم‌گیری را به یک عده معدودی می‌سپارند تا آنها براساس شاخص‌هایی که در مجمع تعیین و تصویب می‌شود، بتوانند انتخابی که می‌خواهند را انجام دهند. مجمع عمومی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی از ساعت 7:30 صبح تا 17 روز پنجشنبه 5 اسفندماه در جوار حرم مطهر امام‌خمینی(ره) واقع در مجموعه شهر آفتاب برگزار خواهد شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :