موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد مقاومتی

a/117968 :کد

اقتصاد مقاومتی؛

کم‌‌کاری ها در اقتصاد مقاومتی

  ﺳﻪشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۵ — ۰۸:۳۰
تعداد بازدید : ۳۶۴   
 تحلیل ایران -کم‌‌کاری ها در اقتصاد مقاومتی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه افزایش وابستگی به نفت و عدم رونق تولیدات داخلی را علیرغم ابلاغ اقتصاد مقاومتی هنوز شاهدیم، از عملکرد مجلس در این راستا دفاع و دولت را مسئول اجرایی نشدن اقتصاد مقاومتی دانست.

به گزارش تحلیل ایران، علی قربانی در مورد چگونگی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی طی سه سال گذشته اظهار داشت: مسئول اجرای سیاست‌های ابلاغی  اقتصاد مقاومتی دولت است و مجلس نیز در این راستا هر قانونی که لازم باشد را تصویب می‌کند اما شاخص‌هایی برای این سیاست‌ها وجود دارد که باید در این جهت حرکت کرد.


تسنیم نوشت: افزایش صادرات غیر نفتی، رونق تولیدات داخلی، کمک به ورود سرمایه‌گذار داخلی، کاهش وابستگی به محصولات خارجی و تولید محصولات استراتژیک در داخل از شاخص‌های اقتصاد مقاومتی است. باید این را بدانیم که اقتصاد مقاوتی، اقتصاد ریاضتی نیست بلکه نسخه درمان کشورهای در حال توسعه برای خروج از شرایط فعلی اقتصاد مقاومتی است.


عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه برخی از بخش‌ها و قوانین در حال اجرا است اما افزایش وابستگی به نفت و عدم رونق تولیدات داخلی را هنوز شاهدیم، گفت: دولت در راستای تسهیل اقتصاد مقاومتی در دوره جدید مجلس پیشنهادی برای تصویب قانون ارائه نکرده است.هنوز با آنچه مد نظر مقام رهبری است فاصله زیادی داریم و باید تلاش کنیم این فاصله را به حداقل برسانیم.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :