موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/118053 :کد

فاروق قدومی:

قدس شریف باید هرچه سریع تر آزاد شود

  ﺳﻪشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۷:۳۱
تعداد بازدید : ۲۱۹   
 تحلیل ایران -قدس شریف باید هرچه سریع تر آزاد شود

رئیس سابق سازمان آزادی بخش فلسطین با تاکید بر آزادی هرچه سریعتر قدس شریف گفت: باید تلاش کنیم کشوری فلسطینی به پایتختی قدس تاسیس شود.

به گزارش تحلیل ایران،  فاروق قدومی روز سه شنبه و در جلسه نوبت عصر ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه مردم فلسطین گفت: فلسطین از سوی بسیاری از کشورها محاصره شده، حتی این محاصره به صورت داخلی نیز وجود دارد؛ اما ما همچنان به انقلاب خود ادامه می دهیم و برای سال هاست که آن را زنده نگه داشتیم.


وی با بیان اینکه انقلاب فلسطین امروز به لبنان و از آن به سوریه و بعد به تونس منتقل شده است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی با حمایت از فلسطین و موضع گیری های خوب وثابت همواره از انقلابیون پشتیبانی کرده است. تاسیس اولین سفارت فلسطین به جای سفارت اسرائیل غاصب از مهمترین کارهای ایران بوده است.


قدومی با اشاره به اینکه هدف مسلمانان آزادی فلسطین باشد، اظهار داشت: قدس شریف به عنوان اولین قبله مسلمانان جایی که تولد حضرت عیسی مسیح بود باید هرچه سریعتر آزاد شود لذا از آقای لاریجانی برای برگزاری این همایش گسترده تشکر می کنیم.


وی با اشاره به اینکه همواره مسئولان ایران کشورها را نسبت به وضعیت فلسطین آگاه کرده اند، ادامه داد: از بین بردن ثروت های طبیعی و درخت های فلسطین و تلاش برای مصادره سرزمین های فلسطینی از جمله تلاش های رژیم صهیونیستی است اما لازم است در مقابل تلاش کنیم تا دولت فلسطین به پایتختی قدس شریف تاسیس شود .


رئیس سابق سازمان آزادی بخش فلسطین نشان کرد: از طرف دیگر باید سازمان آزادی بخش فلسطین که نماینده شرعی ملت فلسطین است فعال شود چرا که این سازمان براساس اصول اصلی انقلاب فلسطین فعالیت می کند.


ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه مردم فلسطین روز سه شنبه(سوم اسفندماه) با حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب، روسای سه قوه و شخصیت های برجسته جهان اسلام با شعار «همه باهم در حمایت از فلسطین» در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی گشایش یافت.


این کنفرانس بین المللی تا عصر چهارشنبه ادامه دارد و با سخنرانی رییس جمهوری و انتشار بیانیه ای پایان می یابد.


ایرنا نوشت: بیش از 80 هیات و 700 میهمان خارجی در کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه مردم فلسطین شرکت دارند، روز پنج شنبه نیز نشستی با سازمان های مردم نهاد و نهادهای غیردولتی حامی مقاومت فلسطین در محل اجلاس سران برگزار می شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :