موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/118059 :کد

ایران و مجارستان

ایران و مجارستان برای افزایش همکاری های علمی و تحقیقاتی تاکید کرد

  ﺳﻪشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۹:۴۰
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -ایران و مجارستان برای افزایش همکاری های علمی و تحقیقاتی تاکید کرد

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوداپست و رئیس مرکز ملی سرطان شناسی مجارستان درباره افزایش همکاری های علمی و تحقیقاتی و برگزاری سمینارهای مشترک میان مراکز علمی ؛ تحقیقاتی و سرطان شناسی دو کشورمان تاکید کردند.

به گزارش تحلیل ایران     «غلامعلی رجبی یزدی» روز سه شنبه در دیدار «میکلوش کاسلر» با تشریح دستاوردهای علمی و تحقیقاتی جمهوری اسلامی ایران طی سال های اخیر اظهار داشت: محققان و کارشناسان حوزه های مختلف علمی و پزشکی ایران در تلاشند تا با یافتن روش های جدید به مبارزه با سرطان رفته و راه های نوینی را برای کمک به بیماران سرطانی پیدا کنند.


وی افزود: در همین راستا مراکز علمی و تحقیقاتی ایران آماده اند تا با مرکز ملی سرطان شناسی مجارستان نیز همکاری کنند.


کاسلر نیز با ابراز خرسندی از ملاقات با سفیر کشورمان و با اشاره به توانایی های مرکز ملی سرطان شناسی مجارستان و استقبال از همکاری های علمی و تحقیقاتی با مراکز مشابه در ایران اظهار داشت: در حال حاضر مبارزه با سرطان یکی از وظایف مهم نهادهای علمی و تحقیاتی کشورهای جهان است.


وی افزود: ما در مرکز ملی سرطان شناسی مجارستان از روش های مختلفی برای کمک به بیماران سرطانی همچون شیمی درمانی، لیزر درمانی و دیگر روش های موجود استفاده می کنیم.


مدیر مرکز ملی سرطان شناسی مجارستان با اشاره به شناختش از تاریخ و تمدن ایران و همچنین دستاوردهای علمی و تحقیقاتی کشورمان ادامه داد: تبادل تجربیات علمی و تحقیقاتی و برگزاری سمینارهای مشترک میان مراکز سرطان شناسی باعث افزایش توانمندی های اینگونه مراکز در مبارزه با سرطان شده و این امر در واقع کمکی به جهان علم و بشریت است.


ایرنا نوشت: پرفسور کاسلر از دعوت سفیر کشورمان برای سفر به ایران و آغاز همکاری های علمی و تحقیاتی میان دو کشور در مبارزه با سرطان استقبال کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :