موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی شورای شهر

a/118081 :کد

شورای شهر

اظهار نظر اعضای شورای شهر در خصوص مشکلات منطقه یک تهران

  ﺳﻪشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۵ — ۲۳:۰۵
تعداد بازدید : ۱۹۳   
 تحلیل ایران -اظهار نظر اعضای شورای شهر در خصوص مشکلات منطقه یک تهران

صبح امروز و پس از بیان گزارش دبیر دبیران شورایاری منطقه یک تهران درصحن شورای شهر تهران، اعضای این شورا به بیان نظراتشان در خصوص مشککلات این منطقه پرداختند.

به گزارش تحلیل ایران ، امروز در پی صحبت‌های دبیر دبیران شورایاری منطقه یک تهران، برخی اعضای شورای شهر تهران به بیان نظراتشان پرداختند.

علیرضا دبیر رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران از اختصاص 200 میلیارد تومان برای تملک باغات در منطقه یک در سال 96 خبر داد.

وی همچنین بر وجود گره‌های ترافیکی منطقه اشاره کرد و رفع ترافیک منطقه را خواستار شد.

دبیر همچنین بودجه منطقه یک در سال 96 را حدود 276 میلیارد تومان اعلام کرد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در ادامه از طرح احداث سامانه قطار سبک شهری (LRT) در منطقه خبر داد و بر ضرورت تامین بودجه‌های لازم تایید کرد.

وی همچنین از اختصاص 200میلیارد تومان برای خرید باغات منطقه خبر داد.

احمد مسجدجامعی دیگر عضو شورای شهر تهران نیز در خصوص مسائل متطقه یک تهران از بلندمرتبه‌سازی غیراصولی در منطقه خبر داد.

مسجدجامعی برج‌سازی در کوچه‌های باریک منطقه را تقبیح کرد و گفت: برج‌هایی که در منطقه ساخته می‌شود از موشک‌های صدام که در زمان جنگ به شهر می‌خورد بدتر است.

وی همچنین بر مرمت خانه جلال و سیمین تاکید کرد و مرمت آن را اصولی ندانست. مسجدجامعی در ادامه پیشنهاد داد که خانه نیما یوشیج نیز توسط شهرداری خریداری و حفاظت شود.

ابوالفضل قناعتی عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران هم در خصوص مشکلات منطقه یک تهران، ساخت‌وسازهای فراوان در این منطقه را عامل بروز ترافیک فراوان در منطقه دانست و گفت: در منطقه یک پروژه‌های بزرگ تجاری در حال ساخت و سازند و این موضوع موجب شده است این منطقه به پارکینگ متحرک تبدیل شود.

عبدالحسین مختاباد هم امروز درخصوص گزارش دبیر شورایاران منطقه یک شهرداری تهران از ساخت‌وسازهای ساختمان‌های بلندمرتبه در اطراف تهران گله کرد و این عامل را موجب بروز و گسترش بافت فرسوده در نواحی مرکزی شهر دانست.

مختاباد با اظهار تاسف از برج سازی در کوچه‌ای باریک خبر داد و تصریح کرد که شهرداری هم زورش به این برج‌ساز نمی‌رسد.

محمد حقانی رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران هم در سخنانی در صحن شورای شهر تهران بر ضرورت حفظ و نگهداری باغات منطقه یک تهران تاکید کرد و مصوبه برج باغ‌ها را دارای مبنای غیرقانونی عنوان کرد.

حقانی درخصوص مصوبه برج باغ‌ها هم گفت: مصوبه برج باغ‌ها در سال 82 با نیت خیر انجام شده اما این مصوبه به ریشه باغ‌های تهران تیشه زده است.

در جلسه شورای امروز، شهردار منطقه یک تهران هم حضور داشت و درخصوص برخی مباحث منطقه یک تهران صحبت کرد.

سلیمانی شهردار منطقه یک تهران طرح تفصیلی را موجب حل برخی مشکلات منطقه دانست و ارائه پروانه ساخت و ساز را مبتنی بر ضوابط دانست.

وی باغ‌های شخصی منطقه را هم تابع قانون برج-باغ دانست و اقدامات انجام شده را بر این اساس دانست و گفت: در حال حاضر براساس مصوبه برج-باغ‌ها 30 درصد ساخت و ساز در باغات قانونی انجام می‌شود.

تسنیم نوشت : شهردار منطقه یک تهران در خصوص تملک باغات از نیاز به 2 هزار میلیارد تومان جهت تملک 22 باغ منطقه خبر داد و گفت: جمع اعتبار هزینه شده در منطقه 900 میلیارد تومان بوده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :