موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آموزش

a/118104 :کد

آموزش؛

تسهیلات روسیه برای دانشجویان خارجی

  چهارشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ — ۰۸:۰۷
تعداد بازدید : ۳۲۲   
 تحلیل ایران -تسهیلات روسیه برای دانشجویان خارجی

وزارت علوم و آموزش روسیه اعلام کرده است که میزان پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های داخلی این کشور را تا ۳۰ درصد افزایش داده و قوانین مربوط به روادید را تسهیل خواهد نمود.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از یو.دبلیو.نیوز، لودمیلا اگردوا معاون وزیر علوم و آموزش روسیه با اعلام این خبر گفت: ما لایحه‌ای برای افزایش پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های داخلی روسیه آماده کرده‌ایم و در نظر داریم حدود 200 هزار دانشجوی خارجی را در این دانشگاه‌ها پذیرش کنیم.سرمایه‌گذاری‌های انجام‌ شده در آموزش عالی روسیه و امکان تدریس به زبان انگلیسی این امکان را برای ما مهیا کرده تا بتوانیم از ظرفیت دانشگاه‌های داخلی برای جذب دانشجویان خارجی استفاده کنیم. ایسنا نوشت: براساس اعلام مقامات دولتی حدود 20 هزار دانشجو از این 200 هزار دانشجوی خارجی از طرف دولت کمک‌هزینه تحصیلی دریافت خواهند کرد.رشته‌های پزشکی و بیوتکنولوژی بیشترین متقاضی را در بین دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در روسیه به خود اختصاص داده‌اند.


وزارت علوم و آموزش روسیه اعلام کرده است که قوانین ویزا را برای دانشجویان خارجی که برای تحصیل به این کشور وارد می‌شوند، تسهیل خواهد نمود. پیش از این دانشجویان متقاضی یک بار برای شرکت در آزمون ورودی و یک بار برای ثبت نام در دانشگاه درخواست ویزا می‌دادند و در حال حاضر فقط یک بار نیاز به انجام این کار است.در بین دانشگاه‌های روسیه دانشگاه‌های مسکو، سن‌پترزبورگ، دانشگاه تحقیقات ملی، دانشگاه عالی اقتصاد و دانشگاه اتحاد خلق به ترتیب پرطرفدارترین دانشگاه‌ها در روسیه هستند.
 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :