موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/118169 :کد

روحانی در دیدار رئیس‌ مجلس لبنان

اراده ایران ایجاد صلح و ثبات در منطقه است

  چهارشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۴:۰۱
تعداد بازدید : ۱۷۱   
 تحلیل ایران -اراده ایران ایجاد صلح و ثبات در منطقه است

رئیس‌جمهور گفت: اراده جمهوری اسلامی ایران ایجاد صلح و ثبات در منطقه و حسن همجواری با همسایگان است.

به گزارش تحلیل ایران ، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران امروز چهارشنبه (4 اسفند) در حاشیه ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در دیدار آقای نبیه بری رئیس مجلس لبنان، با تجلیل از اقدامات وی در ثبات لبنان و تحکیم روابط تهران بیروت، گفت: در مسیر تقویت روابط دو جانبه لازم است از تمام ظرفیت‌های خود استفاده کنیم و امیدواریم با همکاری یکدیگر، از توانایی‌های موجود در راستای منافع دو ملت بهره برداری نماییم.

رئیس‌‌جمهور با اشاره به شرایط سخت و پیچیده منطقه، گفت: برای حل و فصل مشکلات منطقه راهی جز مشورت و همکاری‌های مشترک وجود ندارد.

روحانی خاطرنشان کرد: در موضوع سوریه و برای مقابله با تروریسم، ایران و لبنان در کنار مردم سوریه قرار گرفتند و اگر این همکاری و هماهنگی وجود نداشت، امروز دمشق به پایتختی برای داعش در منطقه تبدیل شده بود و اکنون در سایه همین همکاری‌ها شرایط موجود در منطقه به مراتب بهتر از یک سال پیش است و همچنان باید به تعاملات خود در این رابطه ادامه دهیم.

رئیس‌‌جمهور با بیان اینکه رژیم‌صهیونیستی از تمام فراز و نشیب‌ها و مشکلات موجود در منطقه سود برده و بیشترین زیان را ملت‌های منطقه متحمل شده‌اند، خاطرنشان کرد: اراده جمهوری اسلامی ایران ایجاد صلح و ثبات در منطقه، حسن همجواری با همسایگان و حل و فصل مشکلات موجود از طریق مفاهمه و مذاکره است.

نبیه بری رئیس مجلس لبنان نیز در این دیدار با تأکید بر اینکه ایران و لبنان از روابط برادرانه برخوردار هستند، گفت: مصمم هستیم مناسبات و همکاری‌های دو کشور در مسائل اقتصادی نیز هر چه بیشتر تقویت شود.

رئیس مجلس لبنان با بیان اینکه تهران و بیروت از منافع و دشمن مشترکی برخوردار هستند، تصریح کرد: دشمنان به دنبال ایجاد تقسیم‌بندی‌های جدیدی در کشورهای منطقه هستند که باید هوشیار بود. من در مقابل خدا و تاریخ شهادت می‌دهم که جمهوری اسلامی ایران با مقاومت و ایستادگی در مقابل توطئه‌های دشمنان  و حمایت از مقاومت ملت‌های منطقه، فشارهای سنگینی را تحمل می‌کند.

تسنیم نوشت : نبیه بری افزود گناه جمهوری اسلامی ایران این است که در کنار فلسطین و ملت‌های مظلوم قرار گرفته است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :