موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/118185 :کد

کنفرانس حمایت از فلسطین

تاکید کمیته‌های چهارگانه کنفرانس حمایت از فلسطین

  چهارشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۷:۱۰
تعداد بازدید : ۱۶   
 تحلیل ایران -تاکید کمیته‌های چهارگانه کنفرانس حمایت از فلسطین

کمیته‌های چهارگانه ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از فلسطین در پایان نشست عصر به ارائه گزارشی از پیشنهادهای این کمیته‌ها برای گنجاندن بیانیه پایانی قرائت کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران ،  کمیته‌های چهارگانه ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از فلسطین در پایان نشست عصر به ارائه گزارشی از پیشنهادهای این کمیته‌ها برای گنجاندن بیانیه پایانی قرائت کردند.

 

 آخرین بخش کاری نشست عصر ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین به قرائت گزارش کمیته های چهارگانه اختصاص یافت.

 

حسن فضل الله از کمیته مقاومت گفت:  پیشنهاد این کمیته آن است که رسانه‌های مقاومت تقویت و از آن‌ها حمایت شود. همچنین کمیته دائمی این کنفرانس در ایران یا دمشق تشکیل شده تا بتواند نقش فعالی داشته باشد.

 

فیروز نی سی بولا از کمیته ‌های NGOها در گزارشی گفت:‌ اسرائیل فلسطین را اشغال کرده که این کار را با حمایت آمریکا و اروپا انجام می دهد .

 

وی افزود:‌ پیشنهاد ما این است که پارلمان کشورها قطعنامه‌ای در محکومت اسرائیل صادر کرده و این کار را سازمان ملل و شورای امنیت نیز انجام دهد. همچنین با تشکیل کمپین بین‌المللی توضیح داده شود که چه کسانی اسرائیل را به وجود آورده و از اقداماتش حمایت می‌کنند.

 

علاء الدین بروجردی از کمیته پارلمانی نیز در گزارشی با بیان اینکه اعضای کمیته به تشریح سیاست‌های خود در محکومیت رژیم صهیونیستی و نقش حمایتی پارلمان‌ها از فلسطین پرداختند گفت:‌ این کمیته‌ها از پارلمان‌های کشورهای عربی و اسلامی خواسته‌اند که هرگونه تعامل در ابعاد مختلف سیاسی، امنیتی، اقتصادی و نظامی را با رژیم صهیونیستی قطع کنند.

 

وی افزود: این کمیته سکوت بین‌المللی درباره استمرار جنایت، دستگیری و زندانی کردن هزاران فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی از جمله برخی اعضای پارلمان فلسطینی را محکوم کرده و خواستار تشکیل کمیته ویژه در پارلمان‌ها برای زنده نگه داشتن این موضوع مهم است.

 

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین گفت:‌ از همه اعضای پارلمان‌های بین‌المللی درخواست شد که موضوع فلسطین به عنوان مسئله مهم و اولویت جدی باشد.

 

همچنین استمرار اقدامات رژیم صهیونیستی در یهودی سازی قدس و از بین بردن هویت آن محکوم می‌شود.

 

به گفته وی، از پارلمان‌های عربی و اسلامی درخواست شد که با وضع قوانینی کالاهای تولیدی رژیم صهیونیستی و شرکت‌های وابسته تحریم شود و جبهه متحدی برای این کار تشکیل شود.

 

بروجردی افزود:‌ همچنین این کمیته از پیشنهاد نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان استقبال کرد مبنی بر اینکه اگر سفارتخانه آمریکا به بیت المقدس انتقال یابد این کشور سفارتخانه‌ خود را در واشنگتن تعطیل  کند. لازم است این اتفاق از سوی سایر کشورهای اسلامی نیز رخ دهد.

 

همچنین درخواست شد که هر پارلمان کمیته ویژه فلسطین را تشکیل دهد.

ابوالکریم شرعی از کمیته جوانان نیز گفت: ‌در این کمیته بر حمایت از جوانان فلسطینی برای جلوگیری از مهاجرت آن‌ها به اروپا و همچنین حمایت از خانواده‌ها و فرزندان شهدا تاکید شد.

 

ایسنا نوشت: وی برگزاری اردوگاه‌های جوانان فلسطینی و تاسیس مرکز مطالعات و پژوهش‌ها در زمینه فرهنگ مقاومت را از دیگر پیشنهادهای این کمیته برای گنجاندن در بیانیه عنوان کرد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :