موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انرژی هسته ای

a/118186 :کد

ژاپن

تأیید ایمنی دو راکتور دیگر از سوی نهاد هسته‌ای ژاپن

  چهارشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۷:۱۶
تعداد بازدید : ۱۰۶   
 تحلیل ایران -تأیید ایمنی دو راکتور دیگر از سوی نهاد هسته‌ای ژاپن

نهاد نظارتی هسته‌ای (NRA) ژاپن روز چهارشنبه اعلام کرد که اقدامات ایمنی صورت گرفته در دو راکتور نیروگاه هسته‌ای اوایی ژاپن را تأکید کرده است.

به گزارش تحلیل ایران ،  به نقل از روزنامه آساهی شیمبون، در صورت صدور مجوز رسمی ازسرگیری فعالیت این دو راکتور، این راکتورها هنوز باید در دو بخش دیگر چراغ سبز دریافت کنند.

 

به علاوه شرکت برق کانزاس ژاپن، مالک نیروگاه هسته‌ای اوایی قرار است تا ماه می به تقویب تأسیسات ضدزلزله ادامه دهد.

 

برای ازسرگیری هر یک از راکتورهای هسته‌ای ژاپن دریافت مجوز از سوی دولت ایالتی نیز مورد نیاز است. در صورت صدور این مجوز این راکتورها قادر خواهند بود تا فعالیت خود را از اواسط تابستان آغاز کنند.

 

NRA همچنین اعلام کرده است که 12 راکتور از 6 نیروگاه هسته‌ای ژاپن تحت اقدامات شدید ایمنی که پس از فاجعه فوکوشیما در دستور کار قرار گرفته‌اند.

 

یک مقام NRA گفت که این نهاد به طور جدی احتمال وقوع زلزله را پیش از تصمیم گرفتن در مورد راکتورهای 3و 4 اوایی در نظر گرفته است.

 

دادگاه ایالتی فوکوی در ماه می 2014 حکم توقف فعالیت نیروگاه هسته‌ای اوایی را در پرونده‌ای که از سوی ساکنین محلی به دادگاه برده شده بود را صادر کرد. پس از آن شرکت برق کانزاس درخواست تجدید نظر کرد که هم اکنون این پرونده در دادگاه عالی ناگویا شعبه کانازاوا در ایالت ایشیکاوا در دست بررسی است.

 

ایسنا نوشت:  در 11 مارس 2011 وقوع زلزله و در نتیجه آن سونامی به ارتفاع 10 متر باعث ورود مقادیر زیادی از آب دریا به داخل نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما د که به دلیل گدازش راکتورهای هسته‌ای آن تشعشعات رادیواکتیو به بیرون نشت پیدا کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :