موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/118202 :کد

دستیار رئیس جمهوری روسیه؛

اسلوونی میزبان ملاقات پوتین و ترامپ

  چهارشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۹:۳۸
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -اسلوونی میزبان ملاقات پوتین و ترامپ

دستیار رئیس جمهوری روسیه ضمن اعلام آمادگی رئیس جمهوری اسلوونی برای میزبانی دیدار میان پوتین و ترامپ تاکید کرد که هنوز به جزئیات دیدار میان دو رهبر پرداخته نشده است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از تاس، دستیار رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که مقام های کشورش به جز موارد اعلام شده، تاکنون ارتباط دیگری با دولت دونالد ترامپ در آمریکا نداشته اند.


«یوری یوشاکوف» همچنین در خصوص مکالمات انجام شده میان پوتین و ترامپ گفت: تاکنون دو تماس تلفنی میان ولادیمیر پوتین و رهبر آمریکا دونالد ترامپ انجام شده که نخستین تماس به تبریک پوتین به ترامپ در ماه نوامبر بازمیگردد و دیگری در تاریخ ۲۸ ژانویه پس از ورود رئیس جمهور آمریکا به دفتر خود انجام شده است.وی همچنین گفت که سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه نیز یک مرتبه با همتای آمریکایی خود، «رکس تیلرسون» دیدار کرده و پس از آن نیز با یکدیگر به صورت تلفنی گفتگو کردند.


مهر نوشت: «یوشاکوف» تاکید کرد: اینها همه تماس هایی است که به صورت رسمی با دولت جدید (آمریکا) صورت گرفته شده است.وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه پوتین و ترامپ هنوز در مورد جزئیات با یکدیگر هیچ گفتگویی نداشته اند، در خصوص دیدار احتمالی رئیس جمهور دو کشور و مکان انجام این دیدار گفت: سوال خوبی است. کجا و چه وقت؟ در مورد جزئیات این موضوع هنوز از طریق کانال های دیپلماتیک بحث نشده است. ما پیشنهاداتی داریم و آمریکا نیز باید چنین پیشنهاداتی داشته باشد، اما هنوز در مورد آن بحث نشده است.دستیار پوتین همچنین از شرکت پوتین در اجلاس سران گروه بیست در ماه جولای خبر داده و در خصوص دیدار احتمالی پوتین و ترامپ گفت که برخی کشورها در این خصوص پیشنهاداتی مطرح کرده اند، از جمله رئیس جمهوری اسلوونی آمادگی خود را برای میزبانی این ملاقات اعلام کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :